SZTYWNE KOŁO JEDNOMASOWE DO AUDI

Logo AUDIWybierz model AUDI:

Zobacz ceny kół sztywnych zamiast dwumasy do Audi

Wszystkie modele alfabetycznieaudi koło jednomasowe

Słynne hasło reklamowe Audi "Przewaga dzięki technice" (Vorsprung durch Technik) nie jest tylko czczym sloganem bez pokrycia. Firma od lat szczyci się opinią marki znanej z innowacyjnych rozwiązań. Znakiem rozpoznawczym myśli technicznej Audi pozostaje napęd na cztery koła, zamontowany po raz pierwszy w słynnym Audi Quattro w 1980 roku. Nazwa pochodzi od łacińskiej wersji słowa "słuchaj", co po niemiecku brzmi "horch", a to z kolei nazwisko twórcy koncernu, Augusta Horcha. Po wojnie zakłady w Saksonii znalazły się w NRD, dlatego z marką Audi możemy kojarzyć także Trabanta. Jednocześnie w Bawarii do dziś produkuje się wysokiej klasy luksusowe pojazdy, stanowiące wizytówkę takie jak Audi A7 czy Audi A8. Obecnie marka należy do koncernu Volkswagena.

Audi - czy można wymienić dwumasę na sztywne koło zamachowe?

Koło dwumasowe to standard we współczesnej motoryzacji, dlatego nie dziwi, że tak innowacyjna marka jak Audi dla bardziej wydajnej i oszczędzającej silnik, a przy tym prawie bezgłośnej pracy sprzęgła używa wyłącznie tego rozwiązania. Jako że korzyści jest więcej, np. mniejsze zużycie paliwa czy niezauważalna zmiana biegów, wszystkie modele Audi ostały wyposażone w dwumasę. Gorzej, gdy zdarzy się awaria, ponieważ w jej przypadku cena za wymianę części okazuje się niesamowicie wysoka. Wszystko w porządku, jeśli właściciel auta może podołać kosztom naprawy, ponieważ jest to zawsze najlepsze rozwiązanie. Ale nie zawsze tak jest - co w takim razie pozostaje właścicielowi Audi, który nie da rady przekroczyć ograniczeń własnego budżetu?

Rozwiązanie znaleźli najlepsi producenci sprzęgieł, którzy także do Audi wyprodukowali specjalne zestawy naprawcze, dzięki któremu możliwa jest wymiana sztywnego koła dwumasowego na koło jednomasowe. Drogi kierowco "audicy", jeśli rozglądasz się za częściami używanymi po tzw. regeneracji, wiedz, że sprzęgło jest jednym z najbardziej zużywających się elementów układu jezdnego, ze względu na gigantyczne naprężenia podczas eksploatacji! Lepiej znaleźć odpowiedni do twojego modelu Audi fabrycznie nowy zestaw, zawierający tarczę sprzęgła, docisk sprzęgła, łożysko sprzęgła oraz koło zamachowe jednomasowe. Stworzono go po to, by zadziałała konwersja dwumasy na sztywne koło, dzięki czemu możemy obniżyć wartość naprawy nawet o kilkadziesiąt procent.

Modele Audi, w których można zamontować jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasy

Większość modeli Audi pozwala zamontować koło jednomasowe zamiast dwumasowego. Audi A3 z najmniejszym silnikiem 1.6 posiada swój zestaw z konwersją z dwumasy na sztywne koło wyprodukowany przez firmę Statim. Do silników o wyższej pojemności, od 1.8 do 2.0, zamontowanych w A3, znajdziemy zestawy LuK 600 0148 00, Valeo 837347 i Sachs 229 601 051. Ta sama zasada większego zróżnicowania dotyczy większości modeli silników do Audi A4. Każda pojemność od 1.8 do 2.5 posiada po cztery lub pięć opcji zestawów wyżej wymienionych producentów. Nawet największy silnik do A4 o pojemności 2.8 w przykładowym modelu Audi A4 B5 Avant 2.8 quattro 193kM został zaopatrzony w zestawy konwersji na koło jednomasowe Valeo 835046, LuK 600 0183 00 i Rymec 1047.

Oczywiście, cena zestawów wzrasta wraz z pojemnością silnika. W przypadku powyższych części ceny sztywnego koła jednomasowego wahają się od 1500 do 2500 złotych, ale to wciąż jest nawet 40 procent sumy, którą zapłacilibyśmy za nową dwumasę. W przypadku Audi A6 swoje oferty
zestawów konwersji na sztywne koło do każdego modelu silnika przygotowali wszyscy wiodący producenci sprzęgieł (Statim, Valeo, LuK, Sachs i Rymec), tak że we wszystkich przypadkach mamy po 3-4 zestawy sztywnego sprzęgła - każdy z nich stanowi realną alternatywę wymiany koła dwumasowego.

Wybierz sztywne koło zamachowe zamiast dwumasowego i odbierz 10% rabatu na montaż. Wysyłka w 24h i gwarancja 2 lata. Sprawdź ceny Valeo, Statim, Rymec.

sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy audiCzęsto kupowane części do AUDIALFA ROMEO  <<     AUDI   >>    BMW