SPRZĘGŁO DO MINI

Logo MINIWybierz model MINI:

Zobacz ceny sprzęgła do Mini
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Mini

Marka Mini to brytyjska myśl motoryzacyjna powstała pod koniec lat 50 ubiegłego wieku. Ten mały samochód był produkowany przez BMC (British Motor Corporation) i jej następców (British Motor Holdings, Austin Rover, British Aerospace, MG Rover czy BMW). Auto przez pierwszą dekadę istnienia dorobiło się statusu motoryzacyjnej ikony lat 60 XX wieku i samochodu kultowego. Konstruktorzy aut zaś docenili napęd na przednią oś pozwalający zaoszczędzić przestrzeń, co zaowocowało później wieloma kolejnymi pojazdami o takim układzie.

Mini podbiło świat Mini to miejskie autko o niewielkich wymiarach i stosunkowo niskich kosztach eksploatacji. Powodem powstania tego modelu był kryzys paliwowy z lat 50-tych i zapotrzebowanie na tanie małe auto. Ojcem-konstruktorem dwudrzwiowego „brytyjskiego malucha” był Alec Issigonis. Auto początkowo produkowany wyłącznie w Wielkiej Brytanii, lecz popularność rozszerzyła produkcję o takie kraje jak Hiszpania, Australia, Belgia, Jugosławia, Chile, Portugalia czy Urugwaj. Auto obiegło świat, trwale zapisując się w historii motoryzacji.

Mini pierwszej generacji (Mk1) doczekało się paru modernizacji. Dlatego pojawiła się jego druga generacja (Mk2), Mini Clubman oraz Mini trzeciej generacji (Mk3). Mini było seryjnie produkowane w różnych nadwoziach: kombi, pickup, van czy w wersji buggy (rekreacyjnej terenówki). Skonstruowano także wersję wyścigową: Mini Cooper i Cooper S.

Od 1996 roku, Mini jako część Rover Group znalazło się pod skrzydłami BMW. Niestety końcówka lat 90 nie była najlepsza dla aut tej grupy, dlatego niemiecki koncern odsprzedał prawa do MG i Rover, pozostawiając sobie jedynie Mini w swoim portfolio. Ostatnie egzemplarze „starego Mini” wyprodukowano jeszcze w 2000 roku. Łącznie powstało blisko 5,4 mln pojazdów z tym logo. Od 2001 roku, firma BMW postanowiła odświeżyć tę kultową markę. Auta produkowane są do dzisiaj w wielu wersjach, jednak co najważniejsze – są one znacznie większe niż oryginał.

MINI w Polsce i sprzęgła do MINI O ile kiedyś Mini w Polsce nie było zbyt popularne, to nowe MINI w XIX wieku jest częstym gościem polskich dróg i zyskało wielu zwolenników. Z tego powodu pojawiło się zapotrzebowanie na części do takich modeli jak MINI Cabrio, MINI Clubman, MINI Countryman czy klasyczny MINI Cooper. Części takie jak hamulce, amortyzatory, elementy wnętrza, sprzęgło MINI i wiele więcej, są dostępne na polskim rynku i nie ma potrzeby ich sprowadzania z zagranicy.

Sprzęgło MINI - kupić oraz sprawdzić jego cenę możemy na stronie sprzeglo.com.pl. Znajdziemy tam również informację jak zapobiegać przedwczesnemu zużycie sprzęgła w naszym MINI, poznamy budowę tego elementu auta, na czym polega jazda na półsprzęgle, czy opłaca się regenerować ten element oraz wiele więcej ciekawych tekstów.
Często kupowane części do MINIZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.