SPRZĘGŁA DO FSO

Logo FSOWybierz model FSO:

Zobacz ceny sprzęgła do FSO
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do FSO

FSO - Fabryka Samochodów Osobowych S.A. FSO powstało w 1950 roku, od początku będąc zdefiniowanym przez polski rząd jako marka dla ludu. Takie były też pojazdy oferowane przez to przedsiębiorstwo - proste, tanie, przeznaczone dla każdego. Początki były skromne - FSO Warszawa (produkowana w latach 1951 - 1973) bazowała na rosyjskim GAZie M20 Pobieda, a ten czerpał z kolei garściami z przedwojennych amerykańskich aut klasy średniej. Warszawa, pomimo przestarzałej konstrukcji, odniosła duży sukces. Przyczyna tego leżała niestety jednak w braku alternatyw. Stanąć z nią w szranki mogły jedynie niszowe Wołgi, a także konstrukcje wywodzące się z DDR.

Złote czasy FSO nastąpiły natomiast w latach 70 i 80, kiedy masowo produkowany był najpierw polski Fiat 125p, a potem Polonez. W momentach swoich premier, obydwa pojazdy były stosunkowo nowoczesne, a na tle innych konstrukcji bloku wschodniego wyróżniały je bardzo przemyślane modernizacje. Niestety, pomimo genialnej polskiej myśli inżynieryjnej, dokonującej niemal niemożliwego, auta łączyła jedna cecha - były produkowane zdecydowanie za długo, co przekładało się w konsekwencji na ich archaiczność.

Koniec FSO spowodowany był nieumiejętnością do dostosowania się do nowych warunków rynkowych. Ostatnimi próbami wskrzeszenia FSO były FSO Lanos i FSO Matiz, będące po prostu Daewoo ze zmienionym logotypem.

Sprzęgło FSO oraz inne niezbędne elementy Sprzęgło to kluczowy element w mechanizmie przeniesienia napędu. Działa ono niczym dyrygent w orkiestrze składającej się z silnika i skrzyni biegów. Płynnie zmieniane biegi wpływają na komfort, wygodę a także na precyzję sterowania samochodem marki FSO. Auta takie jak FSO Polonez, Fiat 125p czy Syrenka od momentu premiery nie słynęły ze zbyt wytrzymałych sprzęgieł, toteż ich regularna rewizja jest więcej niż wskazana.

Prawidłowo działające koło zamachowe przyczynia się do znacznych oszczędności - wynosić one mogą nawet do 5%! Oprócz tego, zyskujemy bardzo na komforcie prowadzenia. Na karoserię przenoszonych jest mniej nieprzyjemnych wibracji, a ponadto sama bryła pojazdu jest stabilniejsza. Zarówno cena sprzęgła, jak i cena dwumasy w sprzeglo.com.pl są bezkonkurencyjne, co prowadzi do kolejnych oszczędności. Warto zawczasu pomyśleć o rewizji takich elementów, ponieważ ich sprawność poprawia wiele aspektów naszego podróżowania.

Objawów zużycia, zarówno sprzęgła, jak i dwumasy nie należy lekceważyć - szczególnie w autach takich jak FSO, których produkcja zakończyła się kilkanaście lat temu. Sprzęgła FSO, dostępne w sklepie sprzeglo.com.pl pochodzą wyłącznie od renomowanych i sprawdzonych producentów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twój Polonez oraz Fiat 125p będą należycie zadbane i będą służyć Ci jeszcze wiele lat.
Często kupowane części do FSOZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.