AUDI A6 C7 AVANT 2.0 TDI 177KM/130KW DIESEL (2011-OBECNIE) SPRZĘGŁA I KOŁA DWUMASOWE

Logo AUDIWybierz części sprzęgła do Audi A6 C7 Avant 2.0 TDI 177KM:

Zobacz ceny sprzęgła do Audi A6 C7 Avant 2.0 TDI 177KM

Specyfikacja Audi A6 C7 Avant 2.0 TDI 177KM

Sprzęgło do Audi A6 C7 Avant 2.0 TDI 177KM
Pojemnośc skokowa: 1968 ccm
Paliwo: olej napędowy
Oznaczenie silnika: CGLC, CMGB
Ilość tłoków: 4
Ilośc zaworów na cylinder: 4
Typ: kombi
Produkcja:: 05.2011-
Silnik: 177 KM / 130 kW
Oś napędu: Napęd przednich kół
Układ wtryskowy: Wtrysk bezpożredni

Części sprzęgła do Audi A6 C7 Avant 2.0 TDI 177KM

Audi to marka, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Logo przedstawiające cztery zachodzące na siebie kółka, ustawione poziomo w jednej linii, chyba również każdy zna. W ofercie tego producenta znajdowała się cała masa bardzo popularnych aut, a przede wszystkim te należące do klasy premium. Takim pojazdem jest Audi A6, produkowane już od roku 1994. Wersja C7 natomiast była dostępna od roku 2011 do 2018, a wariant zwany Avant oznacza w nomenklaturze producenta nadwozie typu kombi. Wersja z mocnym silnikiem diesla o pojemności 2.0 TDI, a więc jednostką turbodoładowaną o bezpośrednim wtrysku paliwa do komory spalania, szybko zaskarbiła sobie zwolenników. Silnik ten jest mocny - posiada aż 177 koni mechanicznej mocy - a jednocześnie przy spokojnej jeździe potrafi odwdzięczyć się niskim spalaniem.

Sprzęgło do A6 C7 Avant 2.0 TDI

Samochód w wersji z manualną skrzynią biegów posiada klasyczne sprzęgło cierne. Wzbogacono je o układ hydrauliczny, zamiast sterowania linką, co jest już standardem we współczesnych autach. Hydraulika sprawia, że pedału nie trzeba wciskać z dużą siłą, a operowanie sprzęgłem jest płynne i dokładne - możemy więc z łatwością jeździć bez szarpnięć. W przypadku konieczności wymiany elementów sprzęgła na nowe, mocno zalecane jest założenie kompletu nowych części, a więc tarczy wraz z dociskiem, koła dwumasowego, łożyska oporowego oraz tulei. Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła daje gwarancję dobrego działania przez długie lata i przez dziesiątki tysięcy kilometrów.

A6 C7 Avant 2.0 TDI - koło dwumasowe

Turbodoładowane silniki diesla generują bardzo wysoki moment obrotowy już przy niskich obrotach. Aby móc mu sprostać, przekonstruowano tradycyjny tłumik drgań skrętnych. Montowano go wcześniej w tarczy sprzęgłowej, natomiast obecnie trafia on do koła zamachowego, tworząc z niego koło dwumasowe (potocznie dwumasa). Jego zadaniem jest eliminacja zarówno wibracji jak i szarpnięć, które są naturalnym efektem pracy silnika. Jeżeli wymieniamy sprzęgło, zaleca się wybrać zestaw razem z kołem dwumasowym. Nie jest ono bowiem wieczne, natomiast gdyby niedługo po przeprowadzeniu wymiany sprzęgła zaczęły się problemy z dwumasą, to konieczna będzie kolejna poważna operacja na naszym samochodzie i zupełnie niepotrzebne podwójne koszta robocizny.

Kupując części do sprzęgła w sklepie sprzegla24.pl, otrzymują Państwo 10% rabatu na ich montaż w wybranych warsztatach samochodowych. Wszystkie sprzedawane przez nas elementy są fabrycznie nowe i posiadają dwuletnią gwarancję.
Najpopularniejsze produkty do tego pojazdu dostępne w naszym sklepie:

Sprzęgło kompletne z kołem do Audi A6 C7 Avant 2.0 TDI 177KM
Sprzęgło - komplet do Audi A6 C7 Avant 2.0 TDI 177KM

Cena brutto: 1239 złInStock
Cena brutto: 1689 złInStockKoła dwumasowe i jednomasowe do Audi A6 C7 Avant 2.0 TDI 177KM  <<     2.0 TDI 177KM/130kW   >>