SPRZĘGŁO DO DODGE

Logo DODGEWybierz model DODGE:

Zobacz ceny sprzęgła do Dodge

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Dodge

Dodge to prawdziwa klasyka i renoma w amerykańskiej motoryzacji, z długą historią uświetnioną legendarnymi już pojazdami. Marka Dodge to amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne stworzone na przełomie XIX i XX wieku przez braci Dodge. Pierwotnie zajmowało się produkcją rowerów oraz części do maszyn. Od 1901 roku Dodge rozpoczął produkcję silników Forda, co stało się zalążkiem do produkcji własnego samochodu. Pierwszy pojazd spod marki Dodge pojawił się na amerykańskim rynku w 1914 roku. W 1928 roku przedsiębiorstwo zakupił Chrysler, jednak produkcja samochodów spod znaku Dodge cały czas trwała.

Od wojskowych pickupów do sportowego stylu i mocy Obecnie Dodge kojarzy się głównie z autami sportowymi, vanami lub wersjami terenowymi. Pierwszy flagowy model to pickup, co również jest znamienne dla marki. Wyprodukowany w 1946 roku Dodge Power Wagon to auto z napędem na cztery koła, swoim designem nawiązujący do pojazdów wojskowych. Był to samochód na którym wzorowano wiele późniejszych modeli pickup. Jedną kwintesencją marki Dodge stały się sportowe modele, z silnikiem V8 Hemi, co rozpoczął model Coronet. Dzięki temu silnikowi marka zaczęła osiągać regularne sukcesy na torach wyścigowych i stała się prawdziwie sportową jednostką. Połowa XX wieku to powolne przeobrażenie marki i zmiany wizerunkowe auta. Dodge Custom Royal to wzór nowego stylu, gdzie auto staje się już sporo niższe, szerokie oraz z dużymi panoramicznymi szybami z tyłu i przodu. Do produkcji trafia także Dodge La Femme, tak zwany "pink car", czyli samochód wyprodukowany specjalnie dla kobiet. Kolejne lata to wypuszczenie na rynek pierwszego kompaktu - Lancera.

Epoka Muscle Cars Przełom lat 70. i 80. to czas swoistego wyścigu zbrojeń w amerykańskiej oraz australijskiej motoryzacji, pod względem pojemności silnika. Wówczas rozpoczęto masową produkcję aut średniej wielkości na tylny napęd, przygotowywanych do osiągania wyjątkowo wysokich osiągów. Najczęściej wyposażone były w silniki V8, choć nie było to regułą. W tej kategorii nie mogło zabraknąć przedstawicieli Dodge'a - z wiodącym modelem Charger. Epoka muscle car zakończyła się w 1975 roku w związku z kryzysem paliwowym, jednak popularność tych modeli wśród niektórych fanów motoryzacji nadal jest ogromna.

Dodge współcześnie - czy warto go mieć? Dodge Charger powrócił w odmienionej, choć nadal sportowej wersji, w 2005 roku i nadal cieszy oko na drogach i za kierownicą. Amerykańska marka sporą popularność ma także na polskim rynku, gdzie znajduje się sporo użytkowników choćby minivana Caravan, czy kompaktowego Dodge Caliber. Amerykańskie marki dla wielu osób są wyznacznikiem jakości, trwałości i solidności motoryzacyjnej. Choć oczywiście ich użytkowanie wiąże się także niekiedy z wyższymi kosztami naprawy. Elementami o które szczególnie warto dbać są skrzynia biegów, koło dwumasowe czy sprzęgło.

Układ napędowy Dodge, podobnie jak innych amerykańskich marek, jest obszarem o który należy szczególnie dbać i kontrolować, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z autem z napędem na cztery koła. Dlaczego dwumasa i sprzęgło Dodge są takie istotne i ważne? Wynika to z samej specyfiki aut sportowych. Tendencja do ostrego ruszania z piskiem spod świateł może być w dłuższej perspektywie zabójcza dla tych elementów i powodować ich szybsze zużycie. Z drugiej strony część najnowszym modeli Dodge wyposażonych jest w sprzęgło wielopłytkowe, które reguluje moment moment obrotowy w zależności od potrzeb kierowcy. Jeśli interesuje nas sprzęgło Dodge warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych. Sklep sprzeglo.com.pl oferuje części do wielu modeli amerykańskiego rynku motoryzacyjnego.

Dla wielu osób Dodge to auto z polotem, zapewniające nieocenioną przyjemność z jazdy, której nie dadzą europejskie modele. Zarówno wygląd zewnętrzny, jak i napęd, silnik, a także skrzynia biegów i sprzęgło Dodge to klasa sama w sobie, solidne wykończenie zapewniające wyjątkowy komfort z jazdy. Nie bez powodu mówi się, że kto raz spróbuje jazdy amerykańskim silnikiem, nie będzie chciał wrócić do europejskiej motoryzacji.
Często kupowane części do DODGEZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.