KOŁO DWUMASOWE VOLKSWAGEN TRANSPORTER

Logo VWWybierz silnik VW TRANSPORTER:

Zobaczy ceny dwumas do VW Transportera

Koło dwumasowe VW Transporter T4 Dostawczy

(70XA) produkowany: (1990-2003)
Koło dwumasowe VW Transporter T4 Dostawczy

Koło dwumasowe VW Transporter T4 Autobus

(70XB, 70XC, 7DB, 7DW, 7DK) produkowany: (1990-2003)
Koło dwumasowe VW Transporter T4 AutobusSprzęgło dwumasowe Volkswagen Transporter

O tym samochodzie użytkowym słyszał chyba każdy. Transportery były wytwarzane przez niemieckiego producenta już od lat pięćdziesiątych XX wieku. Kolejne generacje otrzymywały oznaczenie literowe "T" oraz odpowiednią liczbę. Najnowszym, produkowanym od 2015 roku Transporterem jest model T6. Niemniej najpopularniejsza na polskim rynku wciąż jest wersja T4, która powstawała od początku lat dziewięćdziesiątych aż do roku 2003. Jej ogromna popularność spowodowała nawet powstanie rozmaitych powiedzeń, jak choćby "Nie ma kariery bez T4".

Objawy zużycia koła dwumasowego w Volkswagenie Transporterze

Transportery zostały wyposażone w dwumasy począwszy od modelu T4 wzwyż. Rozwiązanie to ma za zadanie złagodzić szarpnięcia i wibracje w układzie napędowym, które pochodzą od bardzo mocnych silników diesla. Koła dwumasowe w Transporterze zużywają się bardzo podobnie, jak w innych pojazdach posiadających to rozwiązanie. Zaczyna się od głuchych uderzeń podczas zapalania i gaszenia silnika, później stukanie pojawia się także w czasie pracy motoru na wolnych obrotach. Wzrastają wibracje jednostki napędowej, nie pomaga nawet wymiana kompletu poduszek mocujących. Podczas jazdy można zaobserwować silne szarpnięcia, zwłaszcza podczas dodawania i odpuszczania gazu.

Ceny dwumasy do Volkswagena Transportera

Konieczność wymiany koła dwumasowego pociąga za sobą koszty. Jednak w przypadku VW Transportera nie są one zaporowe, ceny bywają niższe niż w przypadku wielu aut osobowych. Generacja T4 ma montowaną dwumase, która kosztuje w okolicach 1500 złotych. Nieco taniej wychodzi do w przypadku modelu T5, tutaj ceny oscylują w granicach 1000-1200 PLN. Właściciele najnowszego Transportera, czyli wersji T6, będą natomiast musieli zapłacić około półtora tysiąca, czyli praktycznie tyle samo, co w przypadku modelu T4.

Volkswagen Transporter - Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym.

Wymiana dwumasy pociąga za sobą wysoką cenę robocizny, która może wynieść w okolicach 1000-1500 zł. Wynika to przede wszystkim z tego, że należy zdemontować z auta skrzynię biegów i sprzęgło, a po drodze również mnóstwo innych elementów. Dlatego mocno zaleca się, by przy wymianie koła dwumasowego założyć także nowe, kompletne sprzęgło. Za pracę mechaników zapłacimy dokładnie tyle samo, ponieważ i tak należy je zdemontować, by w ogóle dostać się do dwumasy. Natomiast mając wszystkie jego podzespoły wymienione na nowe, możemy liczyć na przejechanie kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset tysięcy kilometrów, bez konieczności martwienia się o ponowne problemy.Często kupowane części do VW TRANSPORTERZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.