KOŁO DWUMASOWE VOLKSWAGEN TOURAN

Logo VWWybierz silnik VW TOURAN:

Zobaczy ceny dwumas do VW Touran
Sprzęgło dwumasowe Volkswagen Touran

Samochody Volkswagena kojarzymy chyba wszyscy. Można wśród nich znaleźć małe, średnie i duże auta osobowe, pojazdy dostawcze, a także minivany. Do tej ostatniej grupy należy VW Touran, który produkowany jest od roku 2003. Pierwsza generacja przeszła dwa face-liftingi, które znacznie poprawiły i uatrakcyjniły jej wygląd. Pojazd dobrze sprawdzał się w przypadku dużych rodzin, które mogły nim komfortowo pojechać wspólnie na weekendowe zakupy, bądź na wakacje. Volkswagen poszedł więc za ciosem i w roku 2015 wypuścił na rynek drugą generację Tourana, o znacznie odświeżonym wyglądzie i z nową gamą ekologicznych silników.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Volkswagenie Touranie

Większość współczesnych aut, które mają zamontowane silniki diesla, posiadają też rozwiązanie zwane dwumasą. Podobnie jest w przypadku VW Tourana i tyczy się to zarówno pierwszej jak i drugiej generacji. Dzięki temu, pomimo ogromnego momentu obrotowego tych jednostek napędowych, pojazd nie szarpie, łatwo jest nim ruszyć z miejsca, a także zmieniać biegi. Zdarzają się jednak awarie koła dwumasowego, a pierwszymi objawami jest zazwyczaj głuchy stukot słyszalny pod maską. Na początku niepokojące dźwięki mogą dochodzić tylko przy gaszeniu i odpalaniu auta, później będzie je słychać przez cały czas na wolnych obrotach. Pojawią się spore drgania silnika przekazywane na całe nadwozie, wibracje na pedale sprzęgła i szarpanie w czasie jazdy. Będzie obecne zwłaszcza przy zmianie biegów, oraz przechodzenia z fazy przyspieszania do hamowania silnikiem i odwrotnie.

Ceny dwumasy do Volkswagena Tourana

Perspektywa wymiany koła dwumasowego nie jest dla kierowców najprzyjemniejsza, z uwagi na konieczność wydania niemałej ilości pieniędzy. Jednak jeśli mamy VW Tourana, to ceny nie będą zaporowe. W przypadku najpopularniejszego silnika 2.0 TDI wyglądają one następująco: Dla pierwszej generacji przed liftingiem, gdzie mieliśmy motor 2.0 TDI o mocy 136 koni, dwumasa będzie nas kosztować w okolicach 1000 złotych. Jeśli natomiast posiadamy wersję po face liftingu, gdzie umieszczono już nowszy silnik tego samego typu o mocy 140 KM, cena koła może wzrosnąć nawet do 2000 PLN, w przypadku gdy będziemy chcieli zakupić części od znanych producentów. Natomiast generacja druga, przy silniku 2.0 TDI o mocy 110 KM, pozwala nam zakupić dwumasę za niższą cenę, bo ponownie w okolicach około tysiąca złotych.

Volkswagen Touran - Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym.

Musimy wiedzieć, że wymiana dwumasy wiąże się z wysokimi kosztami robocizny. Auto trzeba bowiem rozebrać tak, jak do typowej wymiany sprzęgła, a więc zdemontować między innymi skrzynię biegów. Cena pracy mechaników może zawierać się w przedziale 1000 do 1500 złotych, dlatego najbardziej opłaca się wymienić przy okazji kompletne sprzęgło. Taki zestaw, który zawiera oczywiście także koło dwumasowe, wychodzi bowiem taniej, niż gdybyśmy kupowali wszystkie części oddzielnie. Oprócz tego zyskamy spokój na wieleset tysięcy kilometrów, ponieważ wszystkie elementy będziemy mieli nowe i z gwarancją na 24 lub 36 miesięcy, bez limitu kilometrów.Często kupowane części do VW TOURANZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.