KOŁO DWUMASOWE VOLVO V70

Logo VOLVOWybierz silnik VOLVO V70:

Zobaczy ceny dwumas do Volvo V70
Obecne na rynku od 1995 roku Volvo V70 udowadnia, że pozycja marki Volvo na rynku motoryzacyjnym jest niezagrożona. Świetne wyniki sprzedaży V70, niezależnie od generacji, zawdzięcza się w głównej mierze legendarnej wręcz niezawodności i odporności na olbrzymie przebiegi. Świetne, ekonomiczne silniki sprawdzają się zarówno w cyklu miejskim, jak i mieszanym, czego dowodem jest ich wszechobecność w całej Europie, zwłaszcza w Skandynawii. Duże nadwozie jest bardzo bezpieczne, zaś samo Volvo zasłynęło z innowacji na tle bezpieczeństwa, tak dla kierowcy, jak i pasażerów czy nawet... pieszych.

Pierwsza generacja V70, sprzedawana w latach 1996 - 2000, była rozwinięciem idei zawartych w modelu 850. Świetnie sprawdzały się silniki pięciocylidrowe, dostępne także w późniejszych V70. Konkurencja w postaci Audi A6, BMW Serii 5 czy Mercedesa Klasy E nie miała wprawdzie powodów by obawiać się dużego Volvo, nie było w tym jednak żadnego zaskoczenia - jest to typ samochodu dla nieco innego odbiorcy, zainteresowanego bezpieczeństwem, niezawodnością i stosunkiem ceny do jakości, który ponadto nie przechodzi obojętnie wobec subtelnie umieszczonych walorów stylistycznych, tak wszechobecnych przecież w każdym Volvo.  

Objawy zużycia koła dwumasowego w Volvo V70

Tak duże auto jak Volvo V70 narażone jest na szybsze zużycie się koła dwumasowego. Objawia się to między innymi podejrzanym stukaniem dochodzącym spod maski, a także drżeniem pedału sprzęgła. Kolejnym zwiastunem możliwej wizyty u mechanika jest ponadprzeciętna intensywność wibracji przenoszona na nadwozie z silnika. Jeżeli zjawiskom tym towarzyszy także szarpanie podczas ruszania z miejsca oraz podczas zmiany biegów, należy koniecznie skontaktować się z mechanikiem. 

Ceny dwumasy do Volvo V70

Koszt koła dwumasowego do pierwszej generacji V70 (przykładowym silnikiem niech będzie 2.4 165KM) wynosi około 1720 za element produkcji LuK. Sprzęgło ze sztywnym kołem zamachowym VALEO do V70 II 2.5 TDI 140KM kosztuje około 1600 złotych, zaś dwumasa do tego samego modelu - około 2150 (produkcja: LuK). Ceny dwumas do trzeciej generacji są nieco niższe i wynoszą około 1000 - 1200 złotych (przykładowy silnik: 2.0d 136 KM).

Volvo V70 - Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym.

W naszym sklepie znajdziesz kompletne zestawy, w skład których wchodzi sprzęgło wraz z kołem dwumasowym. Taki zestaw oznacza znaczne korzyści finansowe - przede wszystkim oszczędność na koszcie robocizny u mechanika (wymieniamy bowiem wszystko na raz, nie przejmując się przyszłymi awariami) oraz niższe ceny poszczególnych podzespołów. To także równomierne, bezpieczne zużycie się poszczególnych elementów.


Sprzęgło dwumasowe do Volvo V70

Koła dwumasowe i sztywne do Volvo V70 z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do VOLVO V70Zobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.