KOŁO DWUMASOWE TOYOTA COROLLA

Logo TOYOTAWybierz silnik TOYOTA COROLLA:

Zobaczy ceny dwumas do Toyoty Corolli

Koło dwumasowe Toyota Corolla E11 Sedan

produkowany: (1997-2002)
Koło dwumasowe Toyota Corolla E11 Sedan

Koło dwumasowe Toyota Corolla E11 Compact Liftback

produkowany: (1997-2002)
Koło dwumasowe Toyota Corolla E11 Compact Liftback

Koło dwumasowe Toyota Corolla E11 Liftback

produkowany: (1997-2002)
Koło dwumasowe Toyota Corolla E11 Liftback

Koło dwumasowe Toyota Corolla E11 Kombi

produkowany: (1997-2001)
Koło dwumasowe Toyota Corolla E11 KombiZ biegiem lat silniki samochodów stawały się coraz mocniejsze, co sprawiało, że ich moment obrotowy stale wzrastał. Obecnie oznacza to, że pojazdy muszą zmagać się z coraz większymi obciążeniami. Generują one wytwarzane przez jednostkę napędową uciążliwe drgania, które zmniejszają komfort prowadzenia. Aby je stłumić, a także umożliwić sobie jazdę z niższą prędkością obrotową, warto zainwestować w odpowiednie dwumasowe koło zamachowe

Sprzęgło dwumasowe – Toyota Corolla

Sprzęgło dwumasowe z pewnością przyda się w modelach Corolli. Jest to jeden z najbardziej flagowych i rozpoznawalnych kompaktowych samochodów popularnego japońskiego koncernu Toyota. Marka ta istnieje od 1937 roku. W ciągu ponad osiemdziesięciu lat swojej obecności na rynku, zdołała ona uzyskać ogromne zaufanie zadowolonych kierowców. Od 1966 roku, czyli od momentu, gdy pojawił się pierwszy model Toyoty Corolli, koncern zdołał wypuścić już dwanaście generacji tego auta. 

Objawy zużycia koła dwumasowego w Toyocie Corolli

Pomimo wysokiej jakości tych japońskich samochodów, także modele Toyoty Corolli są podatne na zużycie dwumasowego koła zamachowego. Jako że jest to istotny element układu przeniesienia napędu, warto wiedzieć, jak rozpoznać, kiedy nieprawidłowo on funkcjonuje z powodu awarii. Do jednych z najbardziej powszechnych wyznaczników uszkodzenia dwumasy należą między innymi:

  • Nietypowe dźwięki w czasie odpalenia lub gaszenia silnika.
  • Charakterystyczny trzask po puszczeniu sprzęgła lub po zmianie biegu.
  • Wibracje w trakcie przyspieszania (w normalnych warunkach są silnie tłumione).
  • Głośna praca silnika (efekt problemów z łożyskiem ślizgowym).
  • Niepokojące, nietypowe dźwięki, które dobiegają z okolic skrzyni biegów podczas pracy silnika na biegu jałowym.

Ceny dwumasy do Toyoty Corolli

W wypadku wystąpienia awarii dwumasowego koła zamachowego, nie ma na co czekać. Nasz sklep internetowy sprzegla24.pl, oferuje dedykowane dwumasy dla modeli Corolli ósmej (oznaczone E11) i dziewiątej (oznaczone E12) generacji. Ich cena zależna jest przede wszystkim od generacji oraz od konkretnego modelu pojazdu. Przykładowo dwumasa do Toyoty Corolli E11 Liftback 2.0 D-4D 90 KM to około 2500 zł. Do Corolli dziewiątej generacji (E12) przewidziano szeroki asosrtyment w zakresie cenowym od około 1800 zł do około 2000 złotych.

Toyota Corolla – zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

Dla Toyoty Corolli posiadamy w ofercie specjalne zestawy zawierające koło i sprzęgło ze wszystkimi elementami. Warto byłoby zaopatrzyć się w ten dedykowany do posiadanego pojazdu, gdyż kupno zestawu jest bardziej opłacalne. Nie tylko będzie to korzystne cenowo (pozyskanie części osobno stanowiłoby droższą inwestycję), ale też zaoszczędzi się w trakcie prac warsztatowych. Istnieje bowiem możliwość wspólnej wymiany całości elementów w wypadku uszkodzenia podzespołów. Taki serwis zniwelowałby ryzyko ponownego wystąpienia tego rodzaju awarii do minimum oraz zapewniłby co najmniej dziesiątki tysięcy kilometrów spokojnej, komfortwej jazdy. 

Sprzęgło dwumasowe do Corolli

Koła dwumasowe do Toyoty Corolli z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do TOYOTA COROLLAZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.