KOŁO DWUMASOWE TOYOTA AVENSIS

Logo TOYOTAWybierz silnik TOYOTA AVENSIS:

Zobaczy ceny dwumas do Toyoty Avensis
Sprzęgło dwumasowe do Avensis

Toyota jest japońskim producentem samochodów osobowych, którego korzenie sięgają 1918 roku. Toyota jest jedną z najlepiej sprzedających się na świecie marek motoryzacyjnych i jednocześnie największym na świecie producentem samochodów osobowych. Wartość marki Toyota wyceniana jest na około 42 miliardy dolarów, co czyni ją najbardziej cenną marką branży motoryzacyjnej. Samochody Toyota cenione są ze względu na trwałość i niezawodność, są przyjazne dla środowiska oraz oszczędne. Marka jest również liderem w branży samochodów z napędem hybrydowym.

Toyota Avensis jest produkowanym w latach 1997 - 2018 samochodem osobowym segmentu klasy średniej. Model został zastąpiony w 2018 roku najnowszą, ośmą generacją Camry, modelu dotychczas sprzedawanego w Australii i Ameryce Północnej. Toyota Avensis doczekała się produkcji trzech generacji, które dostępne były w wersjach: liftback (dwie pierwsze generacje), kombi oraz sedan.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Toyocie Avensis

Koło dwumasowe montowane jest niemalże we wszystkich samochodach z silnikami wysokoprężnym i coraz częściej w egzemplarzach z jednostkami benzynowymi. Dwumasa cechuje się szeregiem zalet takich jak eliminacja drgań na niskich obrotach silnika czy redukcja szarpnięć w momencie załączania sprzęgła. Dzięki zastosowaniu dwumasowego koła zamachowego wydłużona zostaje żywotność skrzyni biegów oraz jej podzespołów. Niestety, obok szeregu zalet wynikających z zastosowania koła dwumasowego warto pamiętać o jego głównej wadzie - jest to dość awaryjny element, także w Toyocie Avensis, ulegający zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji samochodu - szczególnie gdy układ jest często mocno obciążany. Koła dwumasowego zazwyczaj się nie naprawia, a jego cena sięga zazwyczaj kilku tysięcy złotych. Wraz z wymianą dwumasy zaleca się równoległą wymianę kompletnego sprzęgła, które z nią bezpośrednio współpracuje. Objawy świadczące o zużyciu koła dwumasowego to różnego rodzaju drgania i hałasy dobiegające z okolicy skrzyni biegów, wszelkiego typu trudności ze zmianą biegów, niepokojące dźwięki w trakcie odpalania i gaszenia silnika czy wibracje odczuwane na karoserii. 

Ceny dwumasy do Toyoty Avensis

Sklep internetowy sprzegla24.pl oferuje wysokiej jakości koła dwumasowe w najbardziej atrakcyjnych cenach na rynku. Cena dwumasy do Toyoty Avensis waha się od około 1300 zł do około 2600 zł, w zależności od wersji silnikowej i generacji modelu.

Toyota Avensis - zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

W sklepie sprzegla24.pl dostępne są zestawy koła dwumasowego wraz z kompletnym sprzęgłem. Zakup takiego zestawu jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem ponieważ jego poszczególne elementy są ze sobą idealnie dopasowane. Ponadto gotowe zestawy sprzęgła z dwumasą są tańsze, niż w przypadku zakupu poszczególnych części osobno. Warto pamiętać, iż specjaliści zalecają równoległą wymianę koła dwumasowego za każdym razem, gdy wymieniane jest sprzęgło. Oba te podzespoły cechuje podobna wytrzymałość, a wymieniając je razem nie ryzykujemy rychłej ponownej wizyty w serwisie i dwukrotnego ponoszenia wysokich kosztów robocizny. 

Koła dwumasowe do Toyoty Avensis z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do TOYOTA AVENSISZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.