KOŁO DWUMASOWE SUZUKI SX4

Logo SUZUKIWybierz silnik SUZUKI SX4:

Zobaczy ceny dwumas do Suzuki SX4

Koło dwumasowe Suzuki SX4 II S-Cross Liftback

(JY) produkowany: (2013-obecnie)
Koło dwumasowe Suzuki SX4 II S-Cross LiftbackSprzęgło dwumasowe Suzuki SX4

Marka Suzuki została założona w Japonii w 1909 roku. Od ponad 100 lat produkuje wiele modeli pojazdów osobowych oraz motocykli. Na przestrzeni lat firma ta współpracowała między innymi z General Motors, Volkswagenem, Fiatem i Toyotą, korzystając z doświadczenia wielu specjalistów z dziedziny motoryzacji. Samochody Suzuki są uważane za niezawodne i trwałe, ciesząc się dużą popularnością wśród kierowców na całym świecie. Najbardziej znane modele to Suzuki Jimny, Swift i Vitara.

Jednym z modeli tej marki jest SX4. To 5-osobowa wersja crossovera, będąca bliźniaczym odpowiednikiem Fiata Sedici. Początek jego produkcji miał miejsce w 2006 roku; od 2013 roku producent przygotował II generację tego samochodu. Jest on dostępny w wersji sedan i hatchback, z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, oraz napędem przednim lub 4x4. Przewidziano kilka różnorodnych opcji wyposażenia, zawierającego między innymi elektryczne szyby i lusterka, klimatyzację, podgrzewane siedzenia, wielofunkcyjną kierownicę czy tempomat.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Suzuki SX4

Koło dwumasowe zastosowane w Suzuki SX4 ulega stopniowemu zużyciu, podobnie jak w innych modelach wyposażonych w dwumasę. Objawy, które mogą sugerować końcowy okres żywotności koła dwumasowego, są następujące:

  • wyczuwalne wibracje pedału sprzęgła,
  • szarpanie i głośne stukanie podczas przyspieszania z niskich obrotów,
  • hałasy w trakcie odpalania i gaszenia silnika oraz pracy na jałowym biegu,
  • silne drżenie od strony silnika, przenoszone na karoserię pojazdu.

Jeżeli zaobserwujemy takie objawy w swoim samochodzie, konieczna będzie wizyta u mechanika, który oceni stan koła dmumasowego i sprzęgła, oraz podejmie decyzję o konieczności ich wymiany.

Ceny dwumasy do Suzuki SX4

Koło dwumasowe do pierwszej wersji Suzuki SX4 to koszt od 900 złotych do nawet 3500 złotych, zależnie od wybranej jakości elementów. W przypadku II generacji, dwumasa będzie kosztować około 1400 złotych.

Suzuki SX4 – zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

Do samochodu Suzuki SX4 można nabyć gotowe zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym. Zakup kompletu zapewnia doskonałe dopasowanie jego poszczególnych elementów, gwarantujące ich płynną pracę. Jest też znacznie tańszy, niż kupno pojedynczych części zamiennych. Dodatkowo także w warsztacie mechanicznym poniesiemy jednorazowy koszt robocizny przy zastąpieniu kompletnego sprzęgła z dwumasą nowymi częściami. Całościowa wymiana niweluje ryzyko awarii w najbliższym czasie, umożliwiając długotrwałą, bezproblemowa eksploatację przez wiele kolejnych tysięcy, a nawet setek tysięcy kilometrów.

Sprzęgło dwumasowe do Suzuki SX4

Koła dwumasowe i sztywne do Suzuki SX4 z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do SUZUKI SX4Zobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.