KOŁO DWUMASOWE SKODA RAPID

Logo SKODAWybierz silnik SKODA RAPID:

Zobaczy ceny dwumas do Skody Rapid
Sprzęgło dwumasowe Skoda Rapid

Skoda do czeska marka, która swoje początki datuje już na 1859 rok. Zakłady zajmowały się najpierw przetwórstwem metalowym, następnie zbrojeniowym. Pierwsze auta pojawiły się dopiero po I wojnie światowej. W 1925 roku firma połączyła się z Laurin & Klement, inną marką wytwarzającą rowery oraz samochody. Podczas II wojny światowej Skoda zajmowała się militariami, a produkcję pojazdów wznowiono dopiero w 1946 roku. W 1991 firma dołączyła do grupy Volkswagena, który od 2000 roku został jedynym akcjonariuszem czeskiej marki.

Skoda Rapid to samochód niższej klasy średniej, produkowany od 2012 roku. Do tej pory powstały już cztery jego generacje. Maksymalna moc silnika dla modelu Rapid wynosi od 75 do 125 KM, co pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej rzędu 175 - 208 km/h. Sam producent reklamuje swój najnowszy model jako smartfon na kołach, podkreślając jego nowoczesność i innowacyjne rozwiązania.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Skodzie Rapid

Dwumasa ulega stopniowemu zużyciu w każdym aucie. Od tej zasady nie jest odbiega również Skoda Rapid. Objawy, które mogą wskazywać, że wymiana koła dwumasowego jest już konieczna to między innymi nietypowe dźwięki podczas odpalania i gaszenia silnika oraz z okolicy skrzyni pracującej na jałowym biegu, drżenie pedału sprzęgła, które przenosi się na karoserię, donośne uderzenia przy niskich obrotach silnika, a także szarpanie w czasie przyspieszania na niskich prędkościach obrotowych. 

Ceny dwumasy do Skody Rapid

Cena koła dwumasowego do Skody Rapid jest różna dla poszczególnych rodzajów silnika. Przykładowo dla Skody Rapid Spaceback 1.2 TSI 90KM/66KW w benzynie produkowanej po 2015 roku wynosi około 1400 - 1430 zł. Z kolei dla Skody Rapid Liftback 1.6 TDI 105KM/77KW Diesel po 2012 roku koszt ten oscyluje w granicach około 660 - 700 zł. 

Skoda Rapid - Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

W asortymencie naszego sklepu mają Państwo również możliwość nabycia zestawu zawierającego koło dwumasowe, sprzęgło oraz pozostałe elementy, niezbędne do przeprowadzenia kompleksowej wymiany. Zaopatrzenie się w taki komplet jest dużo bardziej ekonomiczne, niż kupowanie wszystkich części osobno, dlatego to najlepsze rozwiązanie z finansowego punktu widzenia. Co więcej, wymieniając cały układ jednocześnie, płacimy tylko raz za profesjonalną naprawę w warsztacie. Zamontowanie nowej dwumasy, sprzęgła i pozostałych elementów minimalizuje także ryzyko kolejnej awarii i wystarcza na pokonanie kolejnych dziesiątek, a nawet setek tysięcy kilometrów. 

Sprzęgło dwumasowe do Rapid

Koła dwumasowe i sztywne do Skody Rapid z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do SKODA RAPIDZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.