KOŁO DWUMASOWE SKODA FABIA

Logo SKODAWybierz silnik SKODA FABIA:

Zobaczy ceny dwumas do Skody Fabia

Koło dwumasowe Skoda Fabia 3 Kombi

(NJ5) produkowany: (2014-obecnie)
Koło dwumasowe Skoda Fabia 3 Kombi

Koło dwumasowe Skoda Fabia 3 Liftback

(NJ3) produkowany: (2014-obecnie)
Koło dwumasowe Skoda Fabia 3 Liftback

Koło dwumasowe Skoda Fabia 1 Liftback

(6Y2) produkowany: (1999-2008)
Koło dwumasowe Skoda Fabia 1 LiftbackSprzęgło dwumasowe Skoda Fabia

Skoda to znany czeski producent samochodów osobowych, z główną fabryką w mieście Mlada Boleslav. Dziś, po wykupieniu przez Volkswagena, stanowi część Grupy VAG. W ofercie tej marki mamy mnóstwo ciekawych pojazdów, z których znaczna część należy do segmentu B, czyli aut typowo miejskich. Jednym z nich jest Fabia, produkowana od roku 1999, która posiada już trzy generacje. Najnowsza powstaje nadal, a jej montaż rozpoczęto w 2014 r.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Skodzie Fabii

W starszych pojazdach tzw. dwumasa pojawiała się jedynie wtedy, gdy mieliśmy do czynienia z turbodoładowanym silnikiem diesla. Dziś natomiast spotykamy ją nawet przy wolnossących motorach benzynowych. Nie inaczej jest w przypadku Fabii, gdzie w najnowszej generacji koło dwumasowe mamy między innymi przy doładowanym silniku 1.2 TSI o mocy 110 KM. Objawy zużycia tego podzespołu są klasyczne, takie jak w innych modelach i markach samochodów.

Zaczyna się od głuchego łomotu pod maską, który występuje tylko przy odpalaniu i gaszeni silnika. Z czasem zaczynamy go słyszeć również na wolnych obrotach, a ilość dodatkowych symptomów wzrasta. Nasilają się wibracje jednostki napędowej, przenoszone na całą karoserię. Nie pomaga na nie nawet wymiana poduszek silnika. Przyspieszając z niskich obrotów odczuwamy nieprzyjemne szarpanie samochodu, zamiast płynnego nabierania prędkości. W momencie przejścia z fazy hamowania silnikiem do przyspieszania i odwrotnie słyszymy głośny stuk, a pojazd silnie szarpie. Mogą też pojawić się wibracje na pedale sprzęgła.

Ceny dwumasy do Skody Fabii

Kupno nowego koła dwumasowego to wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W przypadku pierwszej generacji Fabii, dwumasa występowała jedynie z silnikiem 1.9 TDI o mocy 130 KM. Tutaj ceny zaczynają się od około 600, a kończą na 2000 złotych. W generacji drugiej wygląda to podobnie, a w koło dwumasowe wyposażono wszystkie turbodiesle, a także doładowane silniki benzynowe (oznaczenie TSI). Natomiast w najnowszej, trzeciej generacji, przy silniku 1.2 TSI koszt dwumasy to w okolicach 1300 do 1500 złotych, a więc nieco taniej.

Czy Skoda Fabia 1.4 tdi ma koło dwumasowe?

Wielu dzwoniących do nas klientów pyta Czy skoda fabia 1.4 tdi ma koło dwumasowe?. Odpowiedź brzmi nie - Skoda Fabia wyposażona w silnik 1.4 TDI nie ma koła dwumasowego. Przy tym małym silniku producent zdecydował się nie stosować koła dwumasowego. Jednak zastanawiając się nad zakupem Skody Fabii z silnikiem 1.4 TDI warto wziąć pod uwagę jeszcze inne czynniki mogące mieć wpływ na przyszłe koszty napraw. Wersja 70 KM będzie dużo lepszym wyborem niż silnik o mocy 80 KM. Okazuje się, że w 1.4 TDI 80 KM zastosowano droższą turbosprężarkę o zmiennej geometrii, filtr cząstek stałych DPF oraz nieco droższe i większe sprzęgło.

Skoda Fabia - Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym.

Wymiana koła dwumasowego to bardzo duże wyzwanie. Należy zdemontować mnóstwo podzespołów, by ostatecznie wyjąć całą skrzynię biegów z samochodu. Nadarza się więc idealna okazja, by przeprowadzić kompletną wymianę sprzęgła. Warto zrobić to teraz, ponieważ kolejna awaria będzie wymagała od nas ponownej zapłaty wysokiej ceny za robociznę. Najbardziej opłacalny wydaje się zakup kompletu elementów wraz z dwumasą, ponieważ wychodzi to znacznie taniej, niż gdy kupujemy je oddzielnie. Po kompletnym remoncie sprzęgła możemy natomiast liczyć na bardzo wiele lat jego bezawaryjnej pracy i nawet kilkaset tysięcy kilometrów przebiegu.

Sprzęgło dwumasowe do Fabia

Koła dwumasowe i sztywne do Skody Fabia z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do SKODA FABIAZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.