KOŁO DWUMASOWE DO SAAB

Logo SAABWybierz model SAAB:

Zobacz ceny dwumas do Saaba
Sprzęgło dwumasowe do Saab

Historia zna wiele przypadków, kiedy to firmy motoryzacyjne rozpoczynały produkcję samolotów. Sytuacji odwrotnych jest jak na lekarstwo, ale jednym z takich przykładów jest historia szwedzkiej firmy SAAB.

Historia firmy SAAB

Firma SAAB została założona w 1937 roku. Do roku 1947 produkowała wyłącznie samoloty - zarówno pasażerskie, jak i wojskowe. Po II wojnie światowej koniunktura na rynku samolotów wojskowych załamała się, dlatego zdecydowano się na powołanie oddziału firmy, który miał za zadanie funkcjonować w coraz bardziej dochodowym sektorze motoryzacyjnym.

SAAB od samego początku nastawiony był na produkcję samochodów osobowych. Auta produkowane przez SAAB miały być możliwie tanie oraz maksymalnie funkcjonalne. Pierwsze auto trafiło do produkcji seryjnej w 1949 roku. Jego twórcami był projektant skrzydeł oraz stylista. SAAB wyróżniał się przede wszystkim bardzo opływowym nadwoziem, które jak na tamte czasy miało bardzo dobry współczynnik aerodynamiczny. Doświadczenia konstruktorów wyniesione z lotnictwa, jak widać zaczęły opłacać się również "na ziemi".

Innowacje w samochodach Saab

SAAB działający przez wiele dziesięcioleci wydał sporo bardzo dobrych modeli, które niestety w większości nie są znane w Polsce. Do najlepszych konstrukcji zalicza się SAAB 92, 900, 9000, 9-3, 9-4X, 9-5. Firmie SAAB motoryzacja zawdzięcza wprowadzenie bardzo wielu innowacji zarówno z dziedziny poprawy bezpieczeństwa, ekologii, jak i wygody. Do najważniejszych zaliczyć można:

  • trzypunktowe pasy bezpieczeństwa
  • wprowadzenie spryskiwaczy i wycieraczek przednich reflektorów
  • podgrzewane siedzenia
  • zderzaki pochłaniające energię zderzenia do 8 km\h
  • wprowadzenie sondy lambda
  • eliminacja martwej strefy z lusterek bocznych
  • wprowadzenie aktywnych zagłówków

Koła zamachowe i dwumasowe w samochodach firmy SAAB

Szwedzki producent produkował i produkuje zarówno silniki benzynowe, jak i te, które mają koło zamachowe SAAB jak wspomniano, nie jest firmą w Polsce zbyt popularną, dlatego koło zamachowe do samochodu marki SAAB może nie być łatwe do zdobycia. W sklepie sprzegla24.pl będziecie mogli Państwo sprawdzić, jakie wersje kół zamachowych pasują do szwedzkich diesli.

Szukając części takiej jak koło dwumasowe SAAB, można znaleźć również koła dwumasowe firmy NEVS. NEVS jest to firma, która przejęła motoryzacyjny odłam SAAB'a i produkuje wiele modeli, ale już pod swoją nazwą. Szukanie zatem dwumasy do SAAB'a może być łatwiejsze, jeśli mamy taką wiedzę. W sklepie sprzegla24.pl dwumasowe koła zamachowe SAAB oraz NEVS, celowo są umieszczane w tej samej grupie części.


Koła dwumasowe i sztywne do Saaba z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do SAABROVER  <<     SAAB   >>    SEAT