KOŁO DWUMASOWE DO ROVER

Logo ROVERWybierz model ROVER:

Zobacz ceny dwumas do Rovera

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Rover

Marka Rover zapoczątkowała swoją działalność w roku 1889, kiedy przedsiębiorstwo Starley&Sutton Co przyjęło postać firmy J. K. Starley&Co. Ltd. Ostatecznie firma ta przyjęła nawę Rover Cycle Company. Samochody tej marki na chwilę obecną nie są już produkowane, nie mniej jednak wciąż przyciągają uwagę na naszych drogach swoim ciekawym designem, a ich historia jest bardzo ciekawa.

Na samym początku marka ta zajmowała się produkcją rowerów. Co ciekawe to właśnie Rover wprowadził obecny model rowerów, które napędzane są łańcuchem oraz mają jednakową wielkość kół.

Pierwszy samochód brytyjskiej marki (model Rover 8) ujrzał światło dzienne w 1901 r. Po nim pojawiały się kolejne nowości, a już w czasie I wojny światowej marka Rover zajmowała się także produkcją motocykli, oraz samochodów ciężarowych, ponadto w dalszym ciągu także rowery.

Rząd Wielkiej Brytanii na skutek panującej sytuacji pod koniec lat 30' ubiegłego wieku postanowił na tamten czas rozpocząć współpracę z prywatnymi przedsiębiorstwami, które wzięły udział w akcji o nazwie "fabryki w cieniu", której celem było zbrojne przygotowanie kraju, do podjęcia działań wojennych. Do współpracy przystąpił Rover i na tamtą chwilę produkował silniki lotnicze oraz ramy samolotów. Wziął pod swoje skrzydła także prace nad silnikiem odrzutowym, natomiast ten projekt został przejęty przez Rolls-Royce, na skutek czego Rover przejął produkcję silników do czołgów.

Złote lata marki Rover

W roku 1967 Rover stał się częścią Leyland Motor Corporation, która połączyła się z British Motor Holdings, na końcu przeistaczając się w British Leyland. Wtedy nastąpił początek tradycyjnego Rovera, jakiego obraz najczęściej mamy w głowie do dziś. Połączenie doświadczenia wyniesionego z produkcji limuzyn, wraz z umiejętnością wytwarzania samochodów terenowych zaowocował powstaniem pierwszego samochodu, dającego możliwość jazdy w terenie, bez konieczności rezygnowania z pewnego rodzaju luksusu, czyli Rage Rover. Samochód ten był bardzo popularny i był produkowany przez 26 lat.

Na chwilę obecną do marki Rover prawa ma indyjski koncern Tata Motors.

Koło dwumasowe w samochodach Rover

Ceny dwumasy do samochodów Rover są zróżnicowane i zależą od tego jakie właściwości przypisuje dystrybutor do konkretnych modeli, natomiast w sklepie sprzegla24.pl każda cena koła dwumasowego jest ustalana w taki sposób, aby była najkorzystniejsza dla klienta.

U nas otrzymują Państwo koło zamachowe najwyższej jakości, fabrycznie nowe oraz objęte gwarancją producenta. Decydując się na koło dwumasowe Rover mają Państwo dostęp do oferty, która obejmuje zarówno dwumasy w pełni oryginalne, jak i tańsze zamienniki, również o bardzo wysokiej jakości.


Koła dwumasowe i sztywne do Rovera z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do ROVERRENAULT  <<     ROVER   >>    SAAB