KOŁO DWUMASOWE DO RENAULT

Logo RENAULTWybierz model RENAULT:

Zobacz ceny dwumas do Renault

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Renault

Historia marki Renault rozpoczęła się 30 marca 1899 roku, gdy Louis Renault razem z dwójką swoich starszych braci - Marcelem oraz Fernandem, założyli firmę motoryzacyjną Renault Freres. Firma posiadała swoją siedzibę w Billancourt, mieszczącą się w jednej ze starych szop, a jej kapitał wynosił 60 tyś franków. Założyciel marki – Louis Renault już od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie motoryzacją i to właśnie ona zagwarantowała sukces firmie. Jeszcze przed założeniem marki, został skonstruowany pierwszy pojazd oparty na aucie trójkołowym firmy De Dion Bouton. Auto po rekonstrukcji i zaprojektowaniu do niego silnika przez Louisa Renault, trafiło na rynek jako Typ A. Pojazd cechował się skrzynią biegów o przesuwnych koniach zębatych, silnik zaś miał pojemność 1,9 l i moc 14 KM.

Do roku 1905, Renault wypuścił na rynek już 905 egzemplarzy pojazdów, zaś ilość punktów sprzedaży przekroczyła 100 lokalizacji. W roku 1909 marka Renault zmieniła system produkcji na seryjny oraz swoją nazwę na Les Automobiles Renault. W tym okresie marka Renault szczególnie cieszyła się popularnością wśród taksówkarzy w Londynie, Paryżu oraz Nowym Jorku.

W okresie I wojny światowej firma Renault dostarczała sprzęt dla wojsk Ententy. Były to m.in. ciężarówki, silniki lotnicze, czy ciągniki do armat. Okres II wojny światowej był dla Renault niezwykle ciężki. Fabryki były zmuszone do produkcji czołgów dla armii hitlerowskiej, fabryka z Billencourt została zniszczona, a co więcej zmarł założyciel marki Loius Renault.

Lata 70. oraz 80. XX wieku były niezwykle przełomowe dla marki. Hitem okazał się Renault 5, który stał się niezwykle popularny, dzięki oszczędnemu silnikowi i pojemnemu bagażnikowi. Następnie na rynek trafiły takie modele jak Renault 9, Renault Rodeo, Renault van Espace czy Renault 19 – bardzo popularny w całej Europie.

Obecnie, francuska marka Renault już od wielu lat współpracuje z marką Dacia, w której obecnie posiada 99,3 % udziałów. Ponadto od 2004 Renault kooperuje z firmą Nissan posiadając 44,4 % udziałów w spółce.

Marka Renault cały czas rozwija swoją technologię, dostarczając pojazdy klientom z różnych segmentów rynku. Od aut miejskich takich jak Renault Twingo czy Renault Clio, przez limuzyny takie jak flagowy Renault Talisman czy SUV-Y – Kadjar bądź Koleos.

Koło dwumasowe w samochodach Renault

Koła dwumasowe Renault oraz koła zamachowe Renault w sklepie sprzegla24.pl dobierane są wg modelu auta oraz silnika. W asortymencie sklepu znajdują się dwumasy oraz koła zamachowe różnych producentów. Koła dwumasowe Renault oraz koła zamachowe oferowane są klientom w atrakcyjnych cenach. 

Sklep internetowy sprzegla24.pl posiada w swojej ofercie produkty takie jak koła dwumasowe Renault oraz koła zamachowe Renault występujące osobno oraz w zestawach. Zestaw koła dwumasowego Renault składa się m.in. z tarczy, docisku, łożyska, koła oraz śrub. Cena koła dwumasowego w naszym sklepie zawsze jest jedną z najkorzystniejszych na rynku.


Koła dwumasowe i sztywne do Renault z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do RENAULTPORSCHE  <<     RENAULT   >>    ROVER