KOŁO DWUMASOWE RENAULT TRAFIC

Logo RENAULTWybierz silnik RENAULT TRAFIC:

Zobaczy ceny dwumas do Renault Trafic
Pierwsza generacja Renault Trafic zadebiutowała na rynku w 1980 roku i była produkowana przez... 20 lat. W 2001 została zastąpiona przez spotykanie często na polskich drogach Trafic II, które wciąż jest niezwykle praktycznym i niezawodnym autem, odnotowującym bardzo wysoki poziom zainteresowania na rynku wtórnym. Jest to niezbity dowód na to, że dobra i udana konstrukcja nie musi być zmieniana często, by cieszyć się uwagą konsumentów. Co ciekawe, pierwsza generacji miała w swojej palecie jednostek napędowych więcej silników... benzynowych. Jest to nie do pomyślenia w dzisiejszych dostawczakach. Trafic II to z kolei w znakomitej większości modele zasilane olejem napędowym - dostępny był tylko jeden motor benzynowy, zaś diesle zaczynały się od 1.9 dCi (80 koni mechanicznych), a kończyły się na 150- konnym silniku 2.5l, wystarczającym w zupełności do praktycznie wszystkich zastosowań - pamiętajmy bowiem o tym, iż nie jest to pełnowymiarowe auto dostawcze klasy Renault Master czy Mercedesa Sprintera.

Czy Trafic ma koło dwumasowe?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak ogólne zapytanie. Okazuje się bowiem, że niektóre wersje Renault Trafic mają koło dwumasowe a inne nie. Większość wersji silnikowych Renault Trafic nie ma koła dwumasowego (1.9 dCi oraz 2.5 dCi) - ale zdarzają się wersje 2.5 dCi wyposażone w koło dwumasowe. Każdorazowo trzeba sprawdzić po numerze VIN czy dana wersja Trafic ma koło dwumasowe.

Nowsze Renault Trafic z silnikami 1.6 dCi są najczęściej wyposażone w koło dwumasowe. Jednak również w tym przypadku nasi eksperci za każdym razem sprawdzają numer VIN aby dokładnie dobrać częśći do samochodu.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Renault Trafic

Renault Trafic trapią wszystkie bolączki aut dostawczych, a więc przedwczesne zużycie się sprzęgła oraz dwumasy. Objawem tego jest szarpanie podczas ruszania z miejsca, a także niepokojące stukanie dobiegające spod maski. Innym czynnikiem sygnalizującym kiepską kondycję koła dwumasowego jest drżenie pedała sprzęgła oraz wibracje nadwozia na biegu jałowym.

Ceny dwumasy do Renault Trafic

Koło dwumasowe do Renault Trafic III 1.6 DCI 115 116KM wynosi mniej więcej tyle, co dwumas przeznaczony do bliźniaczych modeli, a więc chociażby Opla Vivaro - w przybliżeniu 1680 złotych za produkt firmy LuK. Koło dwumasowe do topowej specyfikacji Trafica drugiej generacji, a więc 2.5 DCI 135 135KM kosztuje w granicach 1700 - 2000 złotych. Należy pamiętać jednak, iż jest to najmocniejszy silnik do tego modelu.

Renault Trafic - Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym.

W naszym sklepie kupisz gotowy zestaw, składający się z koła dwumasowego oraz sprzęgła. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne ze względu na oszczędności natury finansowej (zestaw wychodzi zawsze taniej, niż poszczególne podzespoły z osobna), jak i czasowej. Dzięki temu oszczędzisz na koszcie robocizny, będziesz mógł również wymienić wszystko w ciągu jednej wizyty u mechanika. To także pewność, że wszystkie elementy będą zużywać się w jednakowym tempie, zapobiegając ryzyku awarii spowodowanej przez niewymieniany podzespół. Zapewni to wiele tysięcy kilometrów bezproblemowej eksploatacji.


Sprzęgło dwumasowe do Trafic

Koła dwumasowe do Renault Trafic z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do RENAULT TRAFICZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.