KOŁO DWUMASOWE DO PEUGEOT

Logo PEUGEOTWybierz model PEUGEOT:

Zobacz ceny dwumas do Peugeota

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Peugeot

Historia marki Peugeot, ma swój początek mniej więcej w 1810 roku. Jean-Pierre i Jean-Frederic z rodziny Peugeotów postanawiają założyć odlewnię, a także zakład produkujący piły taśmowe. Dwa lata później powstaje firma Peugeot Freres, która cały czas się rozwija i po czasie produkuje noże czy maszyny do szycia. Rok 1850 jest również ważny w rozwoju marki, gdyż pojawia się wtedy znak rozpoznawczy Peugeota - logotyp z lwem. Jednak wtedy logotyp wyglądał zdecydowanie inaczej niż obecnie. Na przełomie lat logo ewoluowało. Lew nie znalazł się tam przypadkiem. Jest on symbolem miejsca urodzenia założycieli. Wcześniej, gdy marka zajmowała się produkcją pił, lew oznaczał wytrzymałość, elastyczność i szybkość cięcia. W roku 1885 Peugeot rozpoczyna produkcję rowerów. Nie trwa to jednak zbyt długo i założyciele, widząc większy potencjał przyszłościowy w samochodach, zmieniają branżę. Pierwszym samochodem ze stajni Peugeot był pojazd z 1891 roku, z silnikiem o mocy 3,5 KM. Kilka lat później Peugeot produkuje pierwszy motocykl i pierwszą ciężarówkę.

Koła dwumasowe do Peugeot'a

Dlaczego warto kupić nowe koło dwumasowe Peugeot? Przed wszystkim dlatego, aby samochód był w pełni sprawny i nie było potrzeby do zamartwiania, w przypadku wyjazdu w dłuższą trasę. Kolejna istotna sprawa, to komfort jazdy. Tłumik, który znajduje się w kołach dwumasowych niweluje drgania i poprawia komfort prowadzenia samochodu - zarówno podczas ruszania, jak i zmiany biegów. 

Koło dwumasowe Peugeot możesz znaleźć w sklepie sprzegla24.pl. Znajdują się tam koła dwumasowe w najlepszych cenach na rynku. Ponadto warto również zwrócić uwagę na pozostałą część asortymentu - nie tylko dotyczącą Peugeota, ale również innych marek. 

Okres I i II wojny światowej oraz nowe modele Peugeota

I wojna światowa wstrzymuje produkcję samochodów i ta rusza dopiero po jej zakończeniu. Peugeot postanawia nazywać swoje modele trzycyfrowym ciągiem liczb - rozpoczyna to Peugeot 201 (1929 rok). Marka przygotowuje kolejne modele, jednak produkcja kolejny raz zostaje przerwana z powodu II wojny światowej. Po wojnie Peugeot wprowadza model 203. Tutaj nastąpił przełom - Andre Mercier pokonuje tym modelem trasę o długości 15,000 km z Paryża do Kapsztadu.

W roku 1955 debiutuje Peugeot 403. W tym modelu za napęd odpowiadał silnik 1,5 litra o mocy 58 KM. Cztery lata później francuska marka zaczyna korzystać również z silników Diesla. W 1960 roku debiutuje model zaprojektowany przez Pinifarinę - 404. Był to bardzo ciekawy samochód, który brał udział w rajdach, a także był wykorzystywany jako taksówka.

Nowoczesne modele Peugeota

W roku 1963 Peugeot chce rozpocząć współpracę z Citroenem, jednak ostatecznie marki nie dochodzą do porozumienia. Trzy lata później Peugeot podpisuje umowę z Renault. W latach 80. XX wieku na rynek wchodzą kolejne ważne dla marki modele - 405 i 605. Lata 90 przynoszą Peugeota 106 i bardzo popularne modele 406 i 206. Najnowsze modele Peugeota to produkowany od 2014 roku Peugeot 108, a także produkowany od 2013 roku Peugeot 2008. W 2014 roku Peugeot 308 II zyskuje szlachetny tytuł Car of The Year. Jednak nawet samochody zdobywające tytuł samochodu roku, potrzebują sprawnych części. 


Koła dwumasowe i sztywne do Peugeota z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz -10% na montaż.Często kupowane części do PEUGEOTOPEL  <<     PEUGEOT   >>    PORSCHE