OPEL VECTRA KOŁO DWUMASOWE

Logo OPELWybierz silnik OPEL VECTRA:

Zobaczy ceny dwumas do Opla Vectry
Sprzęgło dwumasowe do Vectry

Opel jest założonym w 1862 roku niemieckim koncernem produkującym samochody osobowe oraz dostawcze. W 2017 roku marka została przejęta przez francuski koncern PSA. Opel produkuje samochody w dziesięciu fabrykach zlokalizowanych w sześciu krajach na terenie Europy, ponadto koncern posiada ośrodek testów oraz centrum rozwoju. W sumie w koncernie zatrudnionych jest ponad 37 000 pracowników, a samochody Opel oraz  brytyjskiego odpowiednika marki - Vauxhall - dostępne są w ponad 50 krajach. 

Opel jest marką, której filozofia opiera się na bezustannym rozwijaniu nowoczesnych technologii i udostępnianiu ich szerokiemu gronu odbiorców - nie tylko elitom. Zasada demokratyzacji najnowocześniejszych rozwiązań wyrażona jest w credo marki - "Przyszłość należy do wszystkich". 

Opel Vectra jest samochodem osobowym klasy średniej produkowanym w latach 1988 - 2008. Samochód doczekał się trzech generacji, produkcja ostatniej została zakończona w 2008 roku, kiedy model został zastąpiony nowocześniejszym i bardziej odpowiadającym współczesnym standardom modelem Insignia. Opel Vectra należał do najbardziej liczących się modeli w całej historii marki, wyprodukowanych zostało około 6,5 miliona jego egzemplarzy. 

Objawy zużycia koła dwumasowego w Oplu Vectrze

Koło dwumasowe montowane są niemalże we wszystkich współczesnych samochodach z silnikami wysokoprężnymi i coraz częściej w egzemplarzach wyposażonych w jednostki benzynowe. Konieczność użycia dwumasy zamiast sztywnego koła zamachowego dyktowana jest rosnącą mocą oraz momentem obrotowym współczesnych silników, często także ich malejącą pojemnością oraz ilością cylindrów. Zastosowanie dwumasy charakteryzuje się szeregiem korzyści takich jak redukcja drgań silnika na niskich obrotach oraz szarpnięcia w trakcie załączania sprzęgła, dzięki czemu wydłużona zostaje żywotność skrzyni biegów a także jej poszczególnych elementów. Niestety, koło dwumasowe jest także jednym z najbardziej kosztownych podzespołów Opla Vectry ulegających zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji samochodu. Najczęstszymi objawami zużycia koła dwumasowego są wszelkiego typu problemy ze zmienianiem biegów, niepokojące dźwięki oraz drgania dobiegające z okolic skrzyni biegów czy drżenie pedału sprzęgła.

Ceny dwumasy do Opla Vectry

Koło dwumasowe montowane było zarówno w Vectrach C z silnikami wysokoprężnymi jak i benzynowymi. Sklep internetowy sprzegla24.pl oferuje wysokiej jakości koła dwumasowe do Opla Vectry, ceny dwumasy do Vectry C wahają się w granicach od około 800 zł do 3200 zł. Koszt koła dwumasowego do Opla Vectry zależy od pojemności i rodzaju silnika a także producenta podzespołów. 

Opel Vectra - zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

W sklepie internetowym sprzegla24.pl dostępne są zestawy koła dwumasowego wraz z kompletnym sprzęgłem. Zakup takiego zestawu jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem - jego poszczególne elementy są idealnie do siebie dopasowane, ponadto cena gotowego zestawu jest znacznie niższa niż w przypadku kupowania wszystkich części osobno. Specjaliści zalecają wymianę dwumasy wraz z kompletnym sprzęgłem, dzięki czemu unikniemy szybkiego powrotu do warsztatu i podwójnych kosztów robocizny a nowe części powinny spokojnie wystarczyć na przejechanie nawet kilkudziesięciu - kilkuset tysięcy kilometrów. 

Koła dwumasowe i sztywne do Opla Vectry z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do OPEL VECTRATIGRA  <<     VECTRA   >>    VIVARO