OPEL ASTRA KOŁO DWUMASOWE

Logo OPELWybierz silnik OPEL ASTRA:

Zobaczy ceny dwumas do Opla Astry

Koło dwumasowe Opel Astra H Sedan

(L69) produkowany: (2007-2014)
Koło dwumasowe Opel Astra H Sedan

Koło dwumasowe Opel Astra G Sedan

(T98) produkowany: (1998-2009)
Koło dwumasowe Opel Astra G Sedan

Koło dwumasowe Opel Astra G Kombi

(T98) produkowany: (1998-2009)
Koło dwumasowe Opel Astra G Kombi

Koło dwumasowe Opel Astra G Liftback

(T98) produkowany: (1998-2009)
Koło dwumasowe Opel Astra G LiftbackSprzęgło dwumasowe do Astry

Opel jest założonym w 1862 roku niemieckim przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją samochodów osobowych a także dostawczych. Filozofia marki wyrażona w haśle "Przyszłość należy do wszystkich" opiera się na udostępnianiu najnowszych technologii szerokiemu gronu odbiorców, a nie wyłącznie elitom. Aktualnie Opel należy do francuskiego koncernu PSA.

Opel Astra jest produkowanym od 1991 roku samochodem osobowym należącym do segmentu C - niższej klasy średniej. Astra jest jednym z najpopularniejszych samochodów w swojej klasie na świecie. Aktualnie w salonach sprzedawana jest już piąta generacja modelu oznaczona przez producenta jako Opel Astra K. W swojej historii Astra oferowana była w wielu wersjach nadwozia - sedan, kombi, trzydrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowy hatchback, kabriolet, coupe oraz liftback. 

Objawy zużycia koła dwumasowego w Oplu Astrze

Większość współcześnie produkowanych samochodów posiada koło dwumasowe, konieczność upowszechniania montażu tego kosztownego elementu spowodowana jest rosnącą mocą oraz momentem obrotowym silników i ich malejącą pojemnością a także liczbą cylindrów. Podatna na awarie w wyniku normalnej eksploatacji dwumasa montowana jest i była w wielu wersjach silnikowych Opla Astry. Okres użytkowania nowej dwumasy bez awarii zależny jest od kilku czynników, z których głównym jest sposób eksploatacji samochodu - technika jazdy kierowcy oraz czy samochód jeździ głównie na trasach czy po mieście. Istnieje szereg objawów, które możemy zaobserwować gdy dojdzie do uszkodzenia koła dwumasowego w naszym samochodzie. Najczęstszymi sygnałami mogącymi świadczyć o awarii dwumasy są: 

  • niepokojące hałasy w trakcie odpalania oraz gaszenia silnika,
  • wibracje odczuwalne na pedale sprzęgła,
  • dziwne dźwięki wydobywające się z okolicy skrzyni biegów w trakcie pracy silnika na jałowym biegu,
  • szarpnięcia odczuwalne w trakcie przyspieszania z niskich obrotów silnika,
  • wibracje odczuwane na karoserii. 

Warto pamiętać, iż wyżej wymienione objawy mogą świadczyć o zużyciu koła dwumasowego, jednak do stuprocentowej diagnozy konieczne jest zdemontowanie sprzęgła oraz skrzyni biegów, co jest dość kosztowne. Dlatego, w celu ograniczyć ryzyko ponoszenia ponownych, wysokich kosztów serwisu zaleca się wymianę koła dwumasowego za każdym razem gdy wymieniane jest sprzęgło. 

Ceny dwumasy do Opla Astry

Koszt koła dwumasowego do Opla Astry w sklepie internetowym sprzegla24.pl waha się od około 800 zł do około 2700 zł. Cena dwumasy uzależniona jest generacją modelu oraz rodzajem napędu. Za koło dwumasowe do modelu z jednostką benzynową zapłacimy od 800 zł do 2700 zł a z silnikiem wysokoprężnym od około 900 zł do 2700 zł. 

Opel Astra - zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

W sklepie internetowym sprzegla24.pl dostępne są zestawy koła dwumasowego z kompletnym sprzęgłem. Zakup takiego skomponowanego zestawu jest najlepszym rozwiązaniem - poszczególnie elementy są do siebie idealnie dopasowane, ponadto zapłacimy znacznie mniej niż kupując poszczególne elementy oddzielnie. Specjaliści zalecają wymianę koła dwumasowego zawsze wraz ze sprzęgłem, wymiana wyłącznie jednego z tych elementów jest ryzykowna - grozi dwukrotnym ponoszeniem wysokich kosztów robocizny - koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem zazwyczaj zużywają się w podobnym tempie.

Koła dwumasowe i sztywne do Opla Astry z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do OPEL ASTRAANTARA  <<     ASTRA   >>