KOŁO DWUMASOWE DO MINI

Logo MINIWybierz model MINI:

Zobacz ceny dwumas do Mini
Sprzęgło dwumasowe do Mini

Mini jest kultową brytyjską marką, należącą pierwotnie do British Motor Corporation (BMC). Pod ujednoliconym mianem Mini kryje się co najmniej kilka pojazdów, oferowanych w pewnym okresie równolegle. Są to między innnymi Austin Mini, Morris Mini oraz Wolseley 1000. Wszystkie one wywodzą się z jednej deski kreślarskiej, na której ostatni sznyt został położony w 1959 roku. Od tego momentu zaczyna się bowiem wspaniała historia małego pojazdu, który z początku był przeznaczony do całkiem innej grupy odbiorców niż obecnie.

Mini - kultowa brytyjska marka

Klasyczne Mini (1959 - 2000) powstało jako odpowiedź na szalejące kryzysy paliwowe i ograniczone zasoby paliw, narzucone przez parlament brytyjski. Popularność w tym okresie zyskiwały małe, ekonomiczne pojazdy, takie jak BMW Isetta. Tani, prosty w konstrukcji, a przede wszystkim ekonomiczny samochód był prawdziwą receptą na sukces. Chętnie wybierany przez gwiazdy kultury masowej w latach 60, Mini z taniego auta dla ludu, stało się... modnym, tanim autem dla ludu. Kosmetyczne zmiany, przeprowadzone na przestrzeni lat, nie zmieniły jego ogólnego założenia. Aż do zakończenia produkcji, Mini produkowane było zasadniczo w bardzo podobny sposób, jak w latach 60.

Duchowym spadkobiercą oryginalnego Mini był zaprezentowany w 2001 roku Mini One/Cooper. Marka należała już wtedy do niemieckiego koncernu BMW. Pomimo pełnego dostosowania do nowoczesnych norm, zarówno w kwestii bezpieczeństwa, jak i komfortu, samochód ten nadal pozostał mały, szybki i pełen nawiązań do legendarnego pierwowzoru - to wystarczyło, by odnieść niesamowity komercyjny sukces. Jego kontynuacje zostały niekierunkowane na rozbudowanie portfolio marki - wprowadzone zostały auta pięciodrzwiowe, jak i SUV-y.

Koło dwumasowe do samochodów Mini

Koło dwumasowe Mini jest rzeczą niezbędna, aby w stu procentach cieszyć się tym modnym i ciekawym pojazdem. Cena koła dwumasowego do samochodów Mini na sprzegla24.pl jest absolutnie bezkonkurencyjna, dzięki czemu zawsze mamy pewność, że najtańsze koło dwumasowe / koło zamachowe jest właśnie tam. Lecz dlaczego właściwie koło dwumasowe jest tak ważnym elementem w każdym aucie? Główną jego zaletą jest to, że niweluje ono nieprzyjemne wibracje nadwozia. Opierając się na prawach fizyki, dwumas redukuje bezwładność, a ponadto pozytywnie wpływa na wyniki spalania - jest one zredukowane nawet o 5%. Rewelacyjna cena dwumasy w sklepie sprzegla24.pl to dodatkowy argument na to, by nie odkładać bez końca kwestii rewizji tego elementu naszego Mini. To świetne auto jest tego warte!


Koła dwumasowe i sztywne do Mini z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do MINI  <<     MINI   >>