KOŁO DWUMASOWE DO MERCEDES

Logo MERCEDESWybierz model MERCEDES:

Zobacz ceny dwumas do Mercedesa

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Mercedes

Mercedes-Benz to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych marek na świecie. Jej historię rozpoczęli ponad 100 lat temu Karl Benz i Gottlieb Daimler.

Historia Mercedes-Benz

Mężczyźni pracowali nad modelem pojazdu osobno. Benz  w roku 1883 założył w Mannheim firmę Benz & Co, natomiast w 1890 roku powstała w Cannstatt firma Daimler-Motoren-Gesellschaft, której właścicielem był Daimler. Niemalże po dwóch latach Benz opracował silnik, który odpowiadał za napęd pojazdu trójkołowego. Jazda próbna była jednak niefortunna, ponieważ samochód zderzył się ze ścianą. Daimlerowi w pracach nad prpjektami pomagał Wilhelm Maybach. Obrali sobie za cel ulepszenie silnika Augusta Otto. W 1883 roku opatentowali szybkoobrotowy silnik spalinowy, który po czasie posłużył  za napęd jednośladu. 

Istotną rolę w pracy Benza odegrała jego żona Bertha. W 1888 roku Bertha wybrała się w podróż z Mannhaim do Pforzheim, miejscowości oddalonej o 80 km. W drogę wybrała się trójkołowym pojazdem w tajemnicy przed mężem. W paliwo zaopatrywała się w aptekach. Dotarła do celu i wysłała mężowi telegram. Benz wprowadził ku uwagom żony tzn. niski bieg, który umożliwiał pokonywanie wzniesień. 

W roku 1893 powstał Benz Viktoria, a w 1894 model Velo. Velo był pierwszym pojazdem, który był wytwarzany na skalę przemysłową. Rozpoczęto produkcję pojazdów użytkowych, a w 1895 powstał pierwszy autobus.

Nazwa Mercedes

Bardzo dużo osób zadaje sobie pytanie skąd nazwa Mercedes. Otóż Emil Jellinek, austriacki wicekonsul, kupił jeden z samochodów Dailmera. Następnie kupił jeszcze cztery pojazdy i sprzedał je z zyskiem. Oświadczył, że chce posiadać monopol na ich sprzedaż. Chciał je sprzedawać pod nazwą Mercedes, ponieważ to imię jego córki i chciał tym samym oddać jej cześć. 

Pierwsze pojazdy Mercedesa

W 1901 roku pojawił się pierwszy pojazd o nazwie Mercedes, a rok później zadebiutował model Sphinx. Pierwszym Mercedesem był model 35 PS z czterocylindrowym silnikiem o pojemności prawie 6 litrów i mocy 35 KM. Miał szeroki rozstaw osi, nisko położony środek ciężkości oraz chłodnicę typu „plaster miodu”, która stała się znakiem rozpoznawczym marki.

W 1907 roku kierownictwo spółki DMG przejął syn Gottlieba Daimlera – Paul.

Koło dwumasowe Mercedes

Każdemu kierowcy i posiadaczowi samochodu zależy na długiej bezawaryjnej jeździe bez konieczności napraw czy wymian pewnych części. Tankowanie paliwa, wymiana oleju silnikowego, płyn chłodniczy czy bieżące serwisy - wszyscy o tym pamiętamy. Problem pojawia się wtedy, gdy okazuje się, że zużyło się sprzęgło albo koło dwumasowe. Jak często konieczna jest wymiana tych części? Zależy to od przebytych kilometrów.

Koło dwumasowe i koło zamachowe

Sklep sprzegla24.pl oferuje koła dwumasowe oraz koła zamachowe w najlepszej cenie i jakości.Jeden z producentów sklepu produkuje także zestawy do zamiany koła dwumasowego na sztywne koło zamachowe. Zestaw ten można założyć w pojeździe bez konieczności zmian w konstrukcji silnika czy w skrzyni biegów. Co najważniejsze, cena sztywnego koła dwumasowego jest dużo bardziej atrakcyjna aniżeli cena tradycyjnej dwumasy. Po takiej zamianie zdecydowanie zmniejszą się koszty dalszej eksploatacji. 

Dla kierowcy najważniejsza jest jakość i cena, lub także zastosowanie oryginalnych części. To wszystko znajdziecie w sklepie sprzegla24.pl.


Koła dwumasowe i sztywne do Mercedesa z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz -10% na montaż.Często kupowane części do MERCEDESMAZDA  <<     MERCEDES   >>    MITSUBISHI