KOŁO DWUMASOWE DO MERCEDES

Logo MERCEDESWybierz model MERCEDES:

Zobacz ceny dwumas do Mercedesa

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Mercedes

Mercedes-Benz to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych marek na świecie. Jej historię rozpoczęli ponad 100 lat temu Karl Benz i Gottlieb Daimler.

Historia Mercedes-Benz

Mężczyźni pracowali nad modelem pojazdu osobno. Benz w roku 1883 założył w Mannheim firmę Benz & Co, natomiast w 1890 roku powstała w Cannstatt firma Daimler-Motoren-Gesellschaft, której właścicielem był Daimler. Niemalże po dwóch latach Benz opracował silnik, który odpowiadał za napęd pojazdu trójkołowego. Jazda próbna była jednak niefortunna, ponieważ samochód zderzył się ze ścianą. Daimlerowi w pracach nad prpjektami pomagał Wilhelm Maybach. Obrali sobie za cel ulepszenie silnika Augusta Otto. W 1883 roku opatentowali szybkoobrotowy silnik spalinowy, który po czasie posłużył za napęd jednośladu.

Istotną rolę w pracy Benza odegrała jego żona Bertha. W 1888 roku Bertha wybrała się w podróż z Mannhaim do Pforzheim, miejscowości oddalonej o 80 km. W drogę wybrała się trójkołowym pojazdem w tajemnicy przed mężem. W paliwo zaopatrywała się w aptekach. Dotarła do celu i wysłała mężowi telegram. Benz wprowadził ku uwagom żony tzn. niski bieg, który umożliwiał pokonywanie wzniesień.

W roku 1893 powstał Benz Viktoria, a w 1894 model Velo. Velo był pierwszym pojazdem, który był wytwarzany na skalę przemysłową. Rozpoczęto produkcję pojazdów użytkowych, a w 1895 powstał pierwszy autobus.

Nazwa Mercedes

Bardzo dużo osób zadaje sobie pytanie skąd nazwa Mercedes. Otóż Emil Jellinek, austriacki wicekonsul, kupił jeden z samochodów Dailmera. Następnie kupił jeszcze cztery pojazdy i sprzedał je z zyskiem. Oświadczył, że chce posiadać monopol na ich sprzedaż. Chciał je sprzedawać pod nazwą Mercedes, ponieważ to imię jego córki i chciał tym samym oddać jej cześć.

Pierwsze pojazdy Mercedesa

W 1901 roku pojawił się pierwszy pojazd o nazwie Mercedes, a rok później zadebiutował model Sphinx. Pierwszym Mercedesem był model 35 PS z czterocylindrowym silnikiem o pojemności prawie 6 litrów i mocy 35 KM. Miał szeroki rozstaw osi, nisko położony środek ciężkości oraz chłodnicę typu „plaster miodu”, która stała się znakiem rozpoznawczym marki.

W 1907 roku kierownictwo spółki DMG przejął syn Gottlieba Daimlera – Paul.

Koło dwumasowe Mercedes

Każdemu kierowcy i posiadaczowi samochodu zależy na długiej bezawaryjnej jeździe bez konieczności napraw czy wymian pewnych części. Tankowanie paliwa, wymiana oleju silnikowego, płyn chłodniczy czy bieżące serwisy - wszyscy o tym pamiętamy. Problem pojawia się wtedy, gdy okazuje się, że zużyło się sprzęgło albo koło dwumasowe. Jak często konieczna jest wymiana tych części? Zależy to od przebytych kilometrów.

Koło dwumasowe i koło zamachowe

Sklep sprzegla24.pl oferuje koła dwumasowe oraz koła zamachowe w najlepszej cenie i jakości.Jeden z producentów sklepu produkuje także zestawy do zamiany koła dwumasowego na sztywne koło zamachowe. Zestaw ten można założyć w pojeździe bez konieczności zmian w konstrukcji silnika czy w skrzyni biegów. Co najważniejsze, cena sztywnego koła dwumasowego jest dużo bardziej atrakcyjna aniżeli cena tradycyjnej dwumasy. Po takiej zamianie zdecydowanie zmniejszą się koszty dalszej eksploatacji.

Dla kierowcy najważniejsza jest jakość i cena, lub także zastosowanie oryginalnych części. To wszystko znajdziecie w sklepie sprzegla24.pl.


Koła dwumasowe i sztywne do Mercedesa z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz -10% na montaż.Często kupowane części do MERCEDESMAZDA  <<     MERCEDES   >>    MITSUBISHI

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: