KOŁO DWUMASOWE DO MAZDA

Logo MAZDAWybierz model MAZDA:

Zobacz ceny dwumas do Mazdy
Sprzęgło dwumasowe do Mazda

Mazda jest japońskim producentem samochodów osobowych. Koncern ma swoją siedzibę w mieście Hiroshima.

Historia marki Mazda

Marka została założona przez Jujiro Matsudę w 1920 roku, początkowo firma nosiła nazwę Toyo Cork Kogyo i produkowała obrabiarki. W 1931 roku firma rozpoczęła produkcję pierwszych pojazdów o nazwie Mazda-go, będących trójkołowym połączeniem motocykla oraz samochodu. W 1934 roku nastąpiła nieoficjalna zmiany nazwy firmy z Toyo Kogyo na Mazda. W 1940 roku ruszyły prace nad pierwszymi prototypami samochodów osobowych Mazdy, które zostały jednak wstrzymane ze względu na wybuch II wojny światowej. W 1945 roku w wyniku zrzucenia na Hiroszimę bomby atomowej zniszczeniu uległa znaczna część fabryki Mazdy. Dopiero po odbudowie fabryki wznowione zostały prace nad produkcją samochodów osobowych.

W 1960 roku Mazda zaprezentowała pierwszy a zarazem innowacyjny model czterokołowego pojazdu osobowego o nazwie Mazda T360. Samochód otrzymał nadwozie coupé o lekkiej konstrukcji oraz silnik o pojemności 356 cm³ charakteryzujący się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa - około 3 litrów na 100 km.

Mazda w Polsce

Koncern stosunkowo późno wkroczył na polski rynek samochodów osobowych. W 2008 roku Mazda otworzyła w Warszawie swoje przedstawicielstwo w ramach struktury Mazda Motor Europe, otwartych wtedy zostało także 11 autoryzowanych salonów sprzedaży na terenie kraju.

Marka Mazda zaangażowana jest w dbanie o środowisko naturalne, w 1992 roku przyjęto Kartę Środowiska Naturalnego Mazdy. W 1994 roku firma uzyskała certyfikat jakości ISO 9002, jako pierwszy japoński producent samochodów. Dwa lata później certyfikat został zastąpiony poprzez ISO 9001, najwyższą możliwą normę.

W 2002 roku Mazda postawiła na nową filozofię marki o nazwie „zoom-zoom”, powyższy slogan ma wyrażać dziecięcą radość z poruszania się i manifestowana jest przez nowy styl projektowania samochodów. Dzięki filozofii „zoom-zoom” samochody marki Mazda zyskały nową, atrakcyjną stylistykę oraz niezwykłą dynamikę jazdy. Pierwszym samochodem wyprodukowanym w myśl tej koncepcji była  wprowadzona na rynek w 2002 roku Mazda 6. W 2003 zadebiutowała przełomowa Mazda RX-8 wyposażona w uniwersalne drzwi typu freestyle oraz nowoczesny silnik obrotowy. 

Mazda - koło dwumasowe

Koło dwumasowe Mazda montowane jest obecnie w większości samochodów tej marki, zarówno z silnikiem diesla jak i benzynowym.

Cena koła dwumasowego jest stosunkowo wysoka, jest to jeden z najdroższych elementów montowanych we współczesnych samochodach. Wysoka cena dwumasy często przysparza kierowcom zmartwień, jednakże istnieje sposób na znaczne ograniczenie wydatków związanych z wymianą zużytego koła dwumasowego. Sklep internetowy sprzegla24.pl oferuje najwyższej jakości koła dwumasowe oraz koła zamachowe w najniższych na rynku cenach.


Koła dwumasowe i sztywne do Mazdy z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do MAZDALAND ROVER  <<     MAZDA   >>    MERCEDES