KOŁO DWUMASOWE MAZDA 3

Logo MAZDAWybierz silnik MAZDA 3:

Zobaczy ceny dwumas do Mazdy 3

Koło dwumasowe Mazda 3 BM, BN Liftback

produkowany: (2013-obecnie)
Koło dwumasowe Mazda 3 BM, BN LiftbackJednym ze skutków ubocznych wzrostu mocy jednostek napędowych w samochodach są drgania pojazdu. Niekiedy mogą one okazać się bardzo uciążliwe. Jednym z rozwiązań, które z pewnością pomoże pozbyć się tego problemu, może być kupno zestawu sprzęgła z kołem dwumasowym. Poza zniwelowaniem drgania, montaż takiego upłynni także pracę silnika oraz przedłuży żywotność skrzyni biegów (przez mniejszą ilość szarpnięć, gdy naciska się sprzęgło). 

Sprzęgło dwumasowe – Mazda 3

Jednym z pojazdów, w którym może przydać się sprzęgło dwumasowe, jest Mazda 3. To kompaktowy model popularnego auta będącego wytworem słynnego japońskiego koncernu Mazda. Firma ta prowadzi działalność na rynku motoryzacyjnym już od niemal stu lat. To bogate doświadczenie jest najlepszym możliwym gwarantem jakości jej produktów. Od momentu, w którym ukazała się pierwsza "trójka", czyli od 2003 roku, Mazda wypuściła już cztery generacje tego kultowego samochodu, który w dodatku wciąż jest produkowany. Najnowsza, czwarta generacja, jest dostępna w salonach od obecnego roku. 

Objawy zużycia koła dwumasowego w Maździe 3

Dwumasowe koło zamachowe jest bardzo istotnym elementem, który znacząco może wpłynąć na jakość i komfort prowadzenia pojazdu. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby działało ono prawidłowo. Mazda 3 także może nie być wolna od jego uszkodzeń. Warto zatem zwrócić uwagę na pewne rozpoznawalne symptomy zużycia dwumasy. Należą do nich między innymi: 

  • Niepokojące dźwięki w czasie odpalania i gaszenia silnika.
  • Drżenie gałki zmiany biegów w trakcie jazdy z niedużą prędkością.
  • Głośne uderzenia podczas przyspieszenia (szczególnie intensywne na niskich obrotach).
  • Hałas w czasie rozruchu.
  • Nierówna praca silnika.
  • Wibracje, które są przenoszone także na karoserię.

Ceny dwumasy do Mazdy 3

Gdy zostanie uszkodzona dwumasa, powinno się jak najszybciej zakupić nową. Nie będzie stanowić to większego problemu, gdyż obecnie dostępny jest szereg profesjonalnych sklepów posiadających w swojej ofercie dwumasowe koła zamachowe. Z pewnością takim jest między innymi sprzegla24.pl. W jego bogatym asortymencie znaleźć można produkt specjalnie dedykowany do konkretnego modelu Mazdy 3. Część jest dostępna dla aut z pierwszej (BK), drugiej (BL) i trzeciej (BM, BN) generacji. W zależności od interesującego nas samochodu, cena za dwumasę może oscylować w granicy od około 1020 zł (Mazda 3 BK Sedan 1.6 DI Turbo 109 KM), przez około 1740 zł (Mazda 3 BK 2.0 MZR-CD 143 KM), do około 2540 zł w wypadku najnowszej generacji (Mazda 3 BM, BN 2.2 D 150 KM). 

Mazda 3 – zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

Doskonałym rozwiązaniem może być specjalny zestaw zawierający koło i sprzęgło ze wszystkimi elementami. Cena, w zależności od konkretnej generacji i modelu Mazdy 3, waha się od około 3000 złotych do około 7300 zł. W wypadku zdecydowania się na pozyskanie takiego, można sporo zaoszczędzić na częściach (w zestawie wyda się mniej niż gdyby kupowało się je osobno). Ponadto w wypadku ewentualnej awarii, wystarczająca będzie jedna wizyta w warsztacie, podczas której będzie można wymienić wszystko za jednym razem. Jakby to wciąż nie było przekonujące, z nowym zestawem sprzęgła z kołem dwumasowym można komfortowo przejechać nawet do kilkuset tysięcy kilometrów. 

Sprzęgło dwumasowe do Mazdy 3

Koła dwumasowe i sztywne do Mazdy 3 z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do MAZDA 3Zobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.