KOŁO DWUMASOWE DO LEXUS

Logo LEXUSWybierz model LEXUS:

Zobacz ceny dwumas do Lexusa
Sprzęgło dwumasowe do Lexus

Marka Lexus powstała w 1989 roku, została powołana do życia przez koncern Toyota, a pomysłodawcą jej utworzenia był Eiji Toyda, ówczesny prezes koncernu. Powodem powołania do życia Lexusa była chęć silniejszej konkurencji na rynku samochodów luksusowych, Toyota która w tym czasie poza Japonią słynęła z mniejszych, ekonomicznych pojazdów, uznała, że lepszym ruchem marketingowym będzie stworzenie od nowa luksusowej marki. Celem była konkurencja z europejskimi producentami premium, czyli głównie z BMW, Mercedesem i Audi, chociaż najważniejszym rynkiem dla Lexusa pozostawało USA. W Stanach po kryzysie paliwowym luksusowe marki, takie jak Cadillac czy Lincoln, oferowały głównie przestarzałe, źle wykonane i skonstruowane pojazdy, dlatego o większość rynku walczyli producenci europejscy.

Lexus - luksus z Japonii

Pierwszym modelem, zaprezentowanym w 1989 była limuzyna LS 400, w pierwszej generacji napędzana była czterolitrowym benzynowym V8 z podwójnymi wałkami rozrządu w głowicy (DOHC), która generował 245 KM i 353 Nm, jej moc była przenoszona na koła tylne za pośrednictwem czterostopniowego automatu. W 1990 Lexus oferowany jest w Europie, poza LS 400 w ofercie ma już model ES 250, czyli luksusową odmianę największego modelu oferowanego pod marką Toyota - Camry, w odróżnieniu od LS-a miał on przedni napęd. 

W ofercie był także sportowy model SC (dwie generacje od 1991 do 2010 roku), podobnej wielkości, lecz tylnonapędowy GS (cztery generacje od 1991 do 2018), kompaktowy samochód luksusowy IS (produkowany od 1998, obecnie jako trzecia generacja), SUV oparty na Toyocie Land Criuser - Lexus RX (produkowany od 1998 roku, obecnie trzecia generacja). Od 2010 produkowany jest hybrydowy CT, w produkcji jest także siódma generacja modelu ES i czwarta generacja LS. Oferowane są także dwa modele sportowe (RC będący samochodem opartym na podwoziu IS III, oraz Lexus LC - samochód klasy GT), oraz szeroka gama SUVów i crossoverów. Większość modeli dostępna jest także jako samochody hybrydowe.

Marka Lexus szybko zyskała pozycję na rynku, stając się marką postrzeganą nawet jako bardziej luksusowa od europejskiej konkurencji, udało się to im dzięki wysokiej jakości wykonania, trwałości i niezawodności, oraz świetnym projektom. Lexus głównie zyskał popularność wśród indywidualistów z bogatej klasy średniej.

Dwumasowe koła zamachowe w samochodach Lexus

Lexus jako marka luksusowa musi dbać przede wszystkim o wygodę podróżnych, jednym z elementów to ułatwiającym jest dwumasowe koło zamachowe. Lexus stosuje je w większości modeli od dość dawna. Takie koło zamachowe składa się z dwóch elementów mogących się względem siebie obracać, a między którymi znajduje się tłumik drgań skrętnych. Powoduje to, że drgania silnika są skutecznie niwelowane w tym elemencie, dzięki czemu nie przenoszą się na elementy układu przeniesienia napędu i na karoserię. Zwiększa to trwałość skrzyni biegów i innych elementów napędu, oraz podnosi komfort, szczególnie przy ruszaniu.

Jednak rozwiązanie ma także wady, nawet dwumasowe koła zamachowe w Lexusie, marce słynącej z trwałości, z czasem ulegają zużyciu, ponieważ sprężyny, główne elementy tłumika drgań podlegają ciągłemu obciążeniu. Wówczas należy dokonać wymiany koła. Koszty takiej wymiany są zwykle dość wysokie, lecz najlepsze ceny dwumasowego koła zamachowego oferuje sklep sprzegla24.pl.


Koła dwumasowe i sztywne do Lexusa z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do LEXUSCHRYSLER  <<     LEXUS   >>    ABARTH