KOŁO DWUMASOWE DO LANCIA

Logo LANCIAWybierz model LANCIA:

Zobacz ceny dwumas do Lancii
Sprzęgło dwumasowe do Lancia

Każdemu z nas znane są doskonale włoskie firmy motoryzacyjne. Do najsłynniejszych możemy oczywiście zaliczyć FIAT-a oraz Ferrari. Lancia również jest znana, ale zdecydowanie mniej, niemniej jednak jej historia jest niezwykle ciekawa.

LANCIA – historia marki

Historia marki LANCIA rozpoczyna się w listopadzie 1906 roku w Turynie. Wtedy to dwóch przyjaciół i jednocześnie pasjonatów motoryzacji zakłada wspólną firmę, która funkcjonuje pod nazwą Lancia & Cie. Nastawieni są głównie na produkcję samochodów osobowych. Bardzo szybko, bo już rok później zostaje opracowany pierwszy model nazwany „tipo 51”, który w roku 1908 roku trafia do produkcji seryjnej. Lancia szybko się rozwija – również pod kątem technologicznym. Produkowany od 1913 roku model Theta posiada już pełną elektrykę, co w tamtych czasach było niespotykane. Lancia największe innowacje wprowadzała w kwestii zawieszenia, silników oraz hamulców. Od 1922 samochody włoskiego producenta wyróżniają się niezależnym przednim zawieszeniem, opracowano prototypy ośmio i dwunastocylindrowego silnika, elastyczne zawieszenie silnika, rok 1933 to debiut hamulców hydraulicznych, a 1937 niezależnego zawieszenia wszystkich kół. W roku 1937 umiera współzałożyciel firmy Vincenzo Lancia.

Lancia – sport i kłopoty finansowe marki

W latach pięćdziesiątych LANCIA osiągnęła bardzo dobre wyniki w sportach motorowych. W zawodach startuje między innymi syn założyciela Giannini. Do największych sukcesów zaliczyć można zdobycie w 1951 roku wszystkich czterech pierwszych miejsc w wyścigu Giro di Sicilia. Podobne sukcesy odnoszono w latach 1953-54. Oprócz rajdów terenowych lancia wystartowała w F1, ale po sezonie 1955 wycofała się z powodów finansowych. Lancia tworzyła bardzo dobre samochody, które pod wieloma względami wyprzedzały swoją epokę. Były dedykowane dla osób, które z jednej strony liczyły na wygodę i luksus, ale nie chciały rezygnować całkowicie ze sportowego charakteru pojazdu. Niestety chude lata powojenne nie sprzyjały popytowi na takie pojazdy. Ostatecznie w roku 1969 Lancia została przejęta przez inną włoską firmę motoryzacyjną Fiat. Do najbardziej udanych konstrukcji zaliczyć można Lancię Ypsilon (w dalszym ciągu produkowana pod logiem Lancia), Lancia Thesis oraz Delta.

Lancia wyposażona w koła dwumasowe

Lancia podobnie jak wiele firm eksperymentowała i wdrażała do produkcji silniki, które potrzebują w swej konstrukcji koło dwumasowe LANCIA te silniki wprowadzała w okresie, kiedy była już przejęta przez inne podmioty motoryzacyjne, dlatego szukając części zamiennych, należy wiedzieć również, że np. dwumasa produkowana przez Fiata również będzie pasować do Lancii.

Niezwykle istotny jest to, aby odpowiednie było koło zamachowe Lancia jest bardzo dobrym samochodem i tylko dobrze współpracujące układy, pozwolą nam cieszyć się tym samochodem. Dwumasy, jakie mogą być instalowane w samochodach oznaczonych jako LANCIA można spokojnie wybrać w sklepie sprzegla24.pl.


Koła dwumasowe i sztywne do Lancii z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do LANCIAKIA  <<     LANCIA   >>    LAND ROVER