LANCIA DELTA KOŁO DWUMASOWE

Logo LANCIAWybierz silnik LANCIA DELTA:

Zobaczy ceny dwumas do Lancii Delta
Sprzęgło dwumasowe Lancia Delta

Lancia Delta trzeciej generacji to duchowy następca znanego z lat 80 i 90 króla szutrowych i asfaltowych rajdowych mistrzostw świata. Bez pierwszej generacji tego auta nie powstałyby współczesne rajdówki, to także największy magnes dla osób chcących zakosztować magii tamtych lat - niestety, w przypadku omawianej tu III generacji rajdowa magia opiera się... wyłącznie na nazwie. Delta III bazuje bowiem na Fiacie Punto, a więc paleta jednostek napędowych również jest odziedziczona po tym pojeździe. A ta nie powoduje szybszego bicia serca - jedynie rzadko spotykany 1.8 Di Turbo-Jet 200KM jest w stanie stanąć w szranki z równoletnimi wobec Lancii hot hatchami.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Lancii Delta

Lancia Delta cierpi na podobne przypadłości co Fiat Punto, a więc szybko zużywające się koło dwumasowe. Objawia się to poprzez szarpanie przy ruszaniu z miejsca oraz podwyższony poziom drgań na biegu jałowym. Także stukanie dobiegające z okolic silnika, wraz z niepłynnym zmienianiem biegów, może sygnalizować wystąpienie problemu.

Ceny dwumasy do Lancii Delty

Lancia Delta, ze względu na pokrewieństwo z Fiatem Punto, może pochwalić się naprawdę niewygórowanymi kosztami utrzymania. Wersja 1.4 150KM może być wyposażona w koło dwumasowe LuK za około 750 złotych lub niewiele droższe za 980 - także tej firmy, lecz jest to inny model. Dwumasa SACHS do Delty 2.0 D Multijet 163KM kosztuje w przybliżeniu 1920 złotych, zaś w przypadku nieco mniejszego motoru 1.6 D Multijet 116KM, koszty te kształtują się na poziomie od około 930 złotych (LuK) poprzez 980 zł (SACHS), aż do 1120 zł (VALEO).

Lancia Delta - Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym.

W naszym sklepie znajdziesz kompletne zestawy, fabrycznie nowe i od renomowanych producentów. Składają się one z kola dwumasowego wraz ze sprzęgłem. Taki zestaw to doskonała okazja cenowa - poszczególne podzespoły są w nim znacznie tańsze, niż pojedynczo. To również szansa, by wymienić wszystko razem i zapewnić naszej Lancii tysiące kilometrów bezproblemowej eksploatacji - elementy są bowiem w jednakowym wieku, co wydłuża żywotność.Często kupowane części do LANCIA DELTA  <<     DELTA   >>    KAPPA