KOŁO DWUMASOWE DO KIA

Logo KIAWybierz model KIA:

Zobacz ceny dwumas do KIA
Sprzęgło dwumasowe do KIA

Marka samochodów Kia towarzyszy nam już od 60 lat. Pod pierwszą nazwą Kyungsung Industrial zaczęła swoją działalność w roku 1944 w Seulu. Początkowo nie była to jednak marka związana z autami, lecz zajmowała się produkcją rowerów, ich części oraz stalowych rur. W późniejszym okresie zmieniono nazwę na Kia Industries, a dopiero w 1990 roku ostatecznie marka została nazwana Kia Motors. Wtedy to rozpoczęła swoją ekspansję na rynki międzynarodowe.

Nazwa i początki działalności marki KIA

Sama nazwa Kia oznacza w języku koreańskim „powstać w Azji” i jest to obecnie najstarsze koreańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne. Od samego założenia firmy do powstania pierwszego modelu pojazdu upłynęło kilka lat. Był nim motocykl C-100 powstały w 1961 roku, a rok później został wyprodukowany pierwszy pojazd trzykołowy nazwany K-360. Dopiero w 1971 roku firma pochwaliła się swoim pierwszym wyprodukowanym autem i była to ciężarówka o nazwie Tytan, a trzy lata później samochodem osobowym Brisa S-100 na licencji modelu Mazdy Familia.

Samochody Kia w Polsce

Po kilku kryzysach firma Kia została przejęta w 1998 roku przez markę Hyundai i zaczęła podbijać rynek międzynarodowy pod nazwą Hyundai Kia Automotive Group. W Polsce pojawiła się w 1995 roku, ale zyskała sporą popularność dopiero kilkanaście lat później, plasując się na wysokich miejscach w rankingach motoryzacyjnych. Pięciomilowym egzemplarzem auta mogła się poszczycić w roku 2005.

Najbardziej popularnymi modelami Kia są: Sportage, Cee'd, Rio, Optima, Picanto, Sorento, Venga i Soul. To właśnie dzięki modelowi Cee'd, wyprodukowanemu na życzenie europejskiego klienta, nastąpił przełom i marka zyskała nowy wizerunek oraz wzrost sprzedaży. Sympatię również zdobył projektant pojazdów- Peter Shreyer, który nadał im dynamiczną i nowoczesną stylistykę. Obecnie marka Kia znajduje się na wysokim miejscu, wśród najlepszych marek na świecie. W 2011 roku była na liście Best Global Brands.

Dostępność części

Części do popularnych modeli Kia, takie jak sprzęgło czy koła zamachowe można zakupić online. Ceny koła dwumasowego Kia są bardzo zróżnicowane. Obecnie w najlepszej cenie dostaniemy taki dwumas w sklepie sprzegla24.pl. Należy pamiętać, że posiadanie takiego koła dwumasowego wydłuża żywotność skrzyni biegów oraz jej podzespołów. Upłynnia pracę silnika i wpływa znacząco na komfort jazdy, eliminując wszelkie drgania i szarpnięcia podczas ruszania, czy wzrostów obrotu silnika. Powinniśmy zadbać o jego jak najdłuższą trwałość, jeżdżąc ekonomicznie i w porę rozpoznać ewentualną awarię. Jeśli słyszymy niepokojące klekotanie czy stukanie, powinniśmy zwrócić uwagę właśnie na zużycie koła dwumasowego w aucie.

Kia wciąż pracuje nad promowaniem swojej marki. Będąc partnerem motoryzacyjnym turniejów FIFA, czy UEFA zdobyła spory rozgłos. Sponsorowała również znane na cały świat turnieje tenisa Australian Open oraz Puchar Davisa. Co roku fabryki Kia opuszcza ponad 1,5 mln pojazdów.


Koła dwumasowe i sztywne do KIA z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do KIAJEEP  <<     KIA   >>    LANCIA

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: