KOŁO DWUMASOWE DO JEEP

Logo JEEPWybierz model JEEP:

Zobacz ceny dwumas do Jeepa
Sprzęgło dwumasowe do Jeep

Marka Jeep na samym początku tworzyła samochody przystosowane głównie dla amerykańskiej armii. Nazwa "Jeep" do dziś pozostaje zagadką, albowiem nie wiadomo skąd wziął się ten pomysł - istnieje kilka sprzecznych teorii dotyczącej genezy tej nazwy. W roku 1940 amerykańska armia ogłosiła przetarg, dotyczący lekkiego pojazdu rozpoznawczego. Zgłosiło się ponad 130 producentów, w tym Willys-Overland, American Bantam Car Manufacturing Company, a także Ford.

Pierwszy prototyp samochodu "Jeep" tworzy wiceprezes ds. inżynierii Willys-Overlanda - Delmar G. Roos. Stworzenie prototypu zajmuje mu jedynie 49 dni, co jest rekordowym wynikiem. Kolejny etap przetargu odbywa się rok później - każdy z trzech wyżej wymienionych producentów musiał wyprodukować 1.500 sztuk pojazdów. Ostatecznie wybór padł na konstrukcję Willys-Overland. 

Koła dwumasowe do marki Jeep

Główną rolą dwumasowych kół zamachowych jest tłumienie drgań, które występują w układzie napędowym. Drgania możemy odczuwać podczas samego rozruchu silnika, jak i na niskich obrotach podczas jazdy. Niesprawne koło dwumasowe może powodować stukanie i znacznie pogarszać komfort jazdy. Wiesz już, dlaczego ważne jest sprawne koło dwumasowe, Jeep jest jedną z marek, do której elementy możesz znaleźć w sklepie sprzegla24.pl. Znajdziesz tam koła zamachowe w atrakcyjnych cenach.

Warto pamiętać, że koło dwumasowe zwykle nie jest naprawiane i w razie awarii, trzeba dokonać zakupu nowego egzemplarza. Problemy ze skrzynią biegów i hałas dochodzący z wnętrza samochodu, to niektóre symptomy, które mogą zwiastować uszkodzone koło dwumasowe, Jeep to solidna marka, jednak niektóre elementy trzeba wymieniać co jakiś czas. 

Nazwa pojazdu - Willys MA, Willys MB czy Jeep?

Wracając do historii marki Jeep - pierwsze nazwy pojazdu po kilku modyfikacjach brzmiały Willys Quad, potem Willys MA i Willys MB. Tutaj jednak do akcji wkroczyła armia amerykańska, która nazwała pojazd "Jeep" i tak zostało do dziś. Mówi się, że taka nazwa po prostu pasuje do wyglądu pojazdu. Według nieoficjalnych informacji nazwa powstała od wymowy głosek "GP' - był to wojskowy skrót od "general purpose".

Po zakończeniu wojny prawa do znaku towarowego "Jeep" zastrzega sobie Chrysler. Chrysler miał w planach wprowadzić samochody Willys w postaci terenowo-użytkowego Universal Jeep'a - tylko do celów rolniczych. W roku 1945 powstaje pierwszy cywilny Jeep, oznaczony jako "CJ-2A". Charakteryzuje się między innymi:

  • zapasowym kołem na burcie nadwozia
  • nowymi efektownymi reflektorami
  • zewnętrznym korkiem wlewu paliwa
  • otwieraną klapą tylną.

Model ten zyskał sporą popularność i był niewątpliwie sukcesem marki. 

Kolejne modele Jeepa i przejęcia marki

Wkrótce model CJ-2A został zastąpiony przez nowszy pojazd CJ-3A. Zmiany w 3A były jednak tylko kosmetyczne. W roku 1953 marka Willys-Overland zostaje przejęta przez Kaiser Company. Potem dochodzi do kolejnego przetasowania i Kaiser Company, przejęte zostaje przez American Motors Corporation. W latach 70. XX wieku debiutuje CJ-7. Poprzednie modele posiadały tylko kosmetyczne zmiany, a CJ-7 znacznie wyróżniał się spośród dotychczasowych Jeepów. Pod koniec lat 80. XX wieku American Motors Corporation została przejęta przez Chrysler Corporation. XXI wiek przynosi ze sobą kolejne zmiany i możemy podziwiać najlepiej wyposażonego Jeepa w historii - Wranglera Rubicon. Rubicon był wyposażony w mosty napędowe Dana 44, a swoją nazwę zawdzięczał najtrudniejszemu ze szlaków terenowych. Obecnie marka Jeep cieszy się ogromnym uznaniem konsumentów, nie tylko w Stanach Zjednoczonych. 


Koła dwumasowe i sztywne do Jeepa z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do JEEPJAGUAR  <<     JEEP   >>    KIA