KOŁO DWUMASOWE DO IVECO

Logo IVECOWybierz model IVECO:

Zobacz ceny dwumas do Iveco
Sprzęgło dwumasowe do Iveco

Iveco produkuje, projektuje i wprowadza na rynek samochody dostawcze, ciężarowe i wojskowe, również autobusy i pojazdy służb porządkowych. Koncern ten dostarcza też dobrej jakości silniki wykorzystywane przez inne marki. Kontrolowane przez Fiata, obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych.

Trochę historii o Iveco

To imponujące włoskie przedsiębiorstwo, które obecnie zatrudnia ponad 32 000 pracowników, zostało założone w 1975 roku. Do 1980 roku 80% udziałów w Iveco posiadał Fiat, aktualnie firma ta jest posiadaczem wszystkich akcji spółki. Iveco SpA (skrót od: Industrial Vehicles Corporation) w 1999 roku połączyło siły z Renault, co zaowocowało powstaniem koncernu Irisbus - produkującego do dziś autobusy, które możemy bardzo często spotkać na Polskich drogach. Oprócz autobusów Irisbus produkuje też podwozia autobusowe i części zamienne.

Najpopularniejsze modele  Iveco

Najbardziej rozpoznawalny model to produkowany w latach 70. Iveco Daily - najnowsza jest aktualnie piąta generacja, rocznie powstaje około 100 tysięcy sztuk tego lekkiego auta. W 1977 roku pojawił się kolejny model, który szybko zdobył popularność - OM Grint. Podobnie jak Daily, lekkie auto dostawcze do 3,5 tony, służące często do przewozu towarów lub jako niewielkie buzy do przewozu osób, na przykład do transferów lotniskowych. 

W 1992 roku wprowadzono kolejny doceniany model, który otrzymał tytuł samochodu ciężarowego roku 1993 - Iveco EuroTech. Po nim i przed nim powstała też cała gama karetek, pojazdów uprzywilejowanych, śmieciarek czy pojazdów przeciwpożarowych (także specjalistycznych, na przykład z systemem gaszenia pożarów na lotniskach).

Samochody marki Iveco są tak popularne ze względu na tanie, ale dobrej jakości części, niską awaryjność, niską cenę eksploatacji i łatwość w regeneracji elementów. Przykładowo cena koła dwumasowego lub koła zamachowego do Iveco Daily może być nawet kilkukrotnie niższa, niż do podobnego gabarytowo auta o zbliżonym przebiegu i zastosowaniu, ale innej marki.

Koło dwumasowe i inne części do Iveco

Popularność modeli tej marki przyczynia się do tego, że łatwo i szybko znajdziemy wysokiej jakości, niedrogie części zamienne. Można ich szukać samodzielnie na przykład na złomowisku czy po znajomości, ale można też wykorzystać sklepy internetowe. Części do pojazdów marki Iveco są szeroko dostępne. Ze względu na to, że ta marka produkuje także silniki diesel, użytkownikom tych aut przyda się pewny sklep z częściami takimi, jak koło dwumasowe lub koło zamachowe.


Koła dwumasowe i sztywne do Iveco z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do IVECO  <<     IVECO   >>