KOŁO DWUMASOWE DO HONDA

Logo HONDAWybierz model HONDA:

Zobacz ceny dwumas do Hondy
Sprzęgło dwumasowe do Honda

Marka Honda została oficjalnym producentem aut około 1964 roku. Jej pierwsze etapy działalności skupiały się głownie na produkcji silników, motocykli oraz komponentów motoryzacyjnych. Założycielem marki był Sōichirō Honda, urodzony 1906 r. Jego pasją od dziecka była motoryzacja. Początkowo, pracował jako mechanik samochodowy. Następnie opatentował szprychy metalowe, jak również konstruował pierścienie tłokowe do mniejszych silników.

Pierwszym produkcyjnym pojazdem, który wyszedł na rynek był motocykl Dream D-Type, który produkowany był od 1949 r. Motocykl charakteryzował się dwucylindrowym silnikiem o mocy 3 KM.

Po drugiej wojnie światowej, marka oprócz rynku japońskiego, trafiła na inne zagraniczne rynki, w tym także na rynek amerykański. W roku 1959 r. zapoczątkowano seryjną produkcję motocyklu C100 CuperCub, który cieszył się ogromną popularnością. Jego sprzedaż osiągnęła poziom 50 mln sztuk.

Po odniesieniu ogromnego sukcesu na rynku motocykli, Honda postanowiła poszerzyć swoją działalność o produkcje aut. Pierwszym seryjnym autem była półciężarówka model T360.

Kolejnymi produktami, które trafiły na rynek były modele aut S360, S500 oraz model S600. Model S3600 sprzedawany był zarówno w wersji kombi jak i kabrio, posiadając moc 57 KM. W roku 1965 powstała Honda S800, której silnik posiadał pojemność 791 cm3 oraz moc 70 KM.

W 1972 r. na rynku zadebiutowała, do dziś mocno rozpoznawalna, Honda Civic. Silnik CVCC, w który była wyposażona, przystosowany był do spalania ubogich mieszanek paliwowych. Licencję popularnego silnika zakupiła m.in. Toyota, Chrysler oraz Ford.

Kolejnymi hitem marki, okazała się Honda Accord, który był jednym z najchętniej kupowanych aut na rynku amerykańskim. Honda Accord była dostępna w dwóch wersjach silnikowych: 1,6 l o mocy 72 KM oraz 1,8 l o mocy 80 KM.

Na początku lat 90. XX wieku wielkim hitem okazała się także sportowa Honda NSX, która była pierwszym autem na świecie posiadającym aluminiowe podwozie. W tym okresie koncern rozbudował także swoją sieć dystrybucji na rynku europejskim. Do produkcji trafił również sportowy model S200 oraz auta osobowe takie jak CR-V i FR-V.

Obecnie firma Honda mocno inwestuję w technologię silników hybrydowych oraz wysokoprężnych, stale dostosowując stosowane rozwiązania oraz design samochód do panujących trendów.

Koło dwumasowe w samochodach Honda

Sklep internetowy sprzegla24.pl posiada w swoim asortymencie koła dwumasowe Honda oraz koła zamachowe Honda, pochodzące od najlepszych producentów części motoryzacyjnych. Ceny koła dwumasowego Honda widoczne w ofercie są bardzo atrakcyjne.

Koło dwumasowe Honda - zestawy

Koła dwumasowe Honda proponowane przez sklep internetowy sprzegla24.pl występują również w zestawach. W skład pakietu wliczane są łożysko, tarcza oraz docisk, dopasowane do modelu oraz posiadanego silnika. Ceny dwumasy prezentowane w sklepie internetowym zawsze zachęcają do zakupu.


Koła dwumasowe i sztywne do Hondy z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do HONDAFORD  <<     HONDA   >>    HYUNDAI