KOŁO DWUMASOWE FORD C-MAX

Logo FORDWybierz silnik FORD C-MAX:

Zobaczy ceny dwumas do Forda C-Max
Sprzęgło dwumasowe do C-Max

Ford jest zdecydowanie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie. Auta sprzedawane są niemal na wszystkich kontynentach. Przedsiębiorstwo założone przez Henry'ego Forda na początku XX wieku istnieje do dziś i ma się bardzo dobrze. Popularności definitywnie nie można producentowi odmówić. Wszyscy znają takie modele jak Fiesta, Focus, Mondeo, Ka, Fusion, Transit, czy w końcu tytułowy C-MAX.

Produkcja tego ostatniego zaczęła się już dawno, bo w roku 2003. Pierwsza generacja posiadała silniki o pojemności w przedziale od 1.5 do 2 litrów i była produkowana do 2010 roku, gdy zastąpiła ją generacja II. Tutaj pojawiła się już szersza gama silników, bo mamy jednostki od 1 do 2 litrów. Auto zaliczane jest do niższej klasy średniej, jest wygodnym rodzinnym pojazdem o nadwoziu kombi mpv. Nada się zarówno na daleki wspólny wyjazd, gdzie komfort zapewni przestronne wnętrze, jak i na zrobienie dużych zakupów, gdzie z kolei ujawnią się zalety dużego bagażnika.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Fordzie C-MAX

Tytułowy model Forda nie jest jednak wolny od pewnego rozwiązania, które niekoniecznie okazało się motoryzacyjnym strzałem w dziesiątkę. Mowa o tak zwanej dwumasie, czyli specjalnym kole zamachowym, które w teorii miało zwiększyć komfort jazdy, szarpnięcia przy zmianach biegów, czy podczas gwałtownego dodawania i ujmowania gazu. Niestety okazało się, że trwałość tego rozwiązania jest dyskusyjna. Zły sposób prowadzenia auta, lub po prostu wady fabryczne, powodowały że koła dwumasowe potrafiły popsuć się jeszcze przed 100 tysiącami kilometrów przebiegu.

Klasycznymi objawami jest głośny stukot, który słychać zwłaszcza na wolnych obrotach. Na początku pojawia się tylko przy odpalaniu i gaszeni silnika, później obecny jest cały czas. Pojawiają się silne drgania nadwozia, których nie eliminuje wymiana poduszek silnika i skrzyni biegów. W czasie jazdy natomiast trudno jest ruszyć lub zmienić przełożenie bez szarpnięcia, a podczas przechodzenia z przyspieszania do hamowania silnikiem i odwrotnie słyszalne są głośne, metaliczne stuki. Jeżeli w naszym Fordzie C-MAX mamy do czynienia z takimi symptomami, to nasza dwumasa może być już niestety na wykończeniu.

Ceny dwumasy do Forda C-MAX

Jeśli spojrzymy na kwoty, które przyjdzie nam zapłacić za nowy zestaw elementów do sprzęgła z kołem dwumasowym, to czasami możemy dostać gęsiej skórki. Na szczęście właściciele pierwszej generacji C-MAX-a mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ ceny są jednymi z niższych. Kompletne zestawy praktycznie nie przekraczają kwoty dwóch tysięcy złotych, niezależnie od posiadanej jednostki napędowej w naszym pojeździe. Nie inaczej wygląda to w przypadku generacji drugiej, produkowanej od roku 2010 do chwili obecnej.

Ford C-MAX - Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

Żadne sprzęgło nie jest wieczne, a zwłaszcza takie, które posiada dodatkowo dwumasę. Gdy wymiana jest koniecznością, często zastanawiamy się czy kupić tylko część elementów, czy też zakupić komplet i mieć wszystko z głowy na jeden raz. Zaleca się bardzo mocno, by korzystać z tej drugiej opcji. Nigdy nie jest bowiem tak, że zużywa się tylko jeden czy kilka elementów, wszystko z biegiem kilometrów i czasu ulega stopniowej degradacji. Natomiast koszty robocizny są tutaj dość wysokie, ponieważ konieczny jest demontaż skrzyni biegów z samochodu, by w ogóle dostać się do przestrzeni sprzęgła.

Szkoda byłoby wymienić na przykład samo koło dwumasowe, by za kilkanaście tysięcy kilometrów okazało się, że tym razem padł docisk. Kompletne zestawy są też tańsze w zakupie, niż poszczególne części osobno. Bardziej opłacalne jest więc zamontować wszystko od razu i mieć spokój nawet na kilkaset tysięcy kilometrów, być może już do końca żywota naszego Forda C-MAX.

Koła dwumasowe i sztywne do Forda C-Max z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do FORD C-MAXZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.