KOŁO DWUMASOWE DO DODGE

Logo DODGEWybierz model DODGE:

Zobacz ceny dwumas do Dodge
Sprzęgło dwumasowe do Dodge

Dodge - marka założona u schyłku XIX wieku przez dwóch braci: Johna Francisa oraz Horace'a Elgina. Początkowo, jak spora część innych firm motoryzacyjnych w tamtym okresie, zajmowała się głównie produkcją rowerów czy części rolniczych. Po jakimś czasie w ofercie zaczęły pojawiać się i części zamienne do samochodów, aż w końcu - w roku 1902 - bracia podpisali umowę z Fordem. Mimo tego, iż Dodge traktowany był wskutek tej współpracy jako podwykonawca, to w krótkim czasie zapewnił sobie dobre opinie na amerykańskim rynku. Pomogły w tym cechy takie jak: rzetelność, pieczołowitość oraz precyzja wykonania. 

Dodge - przemyślane działania sukcesem marki

Po parunastu latach pracy jako podwykonawca Forda, marka Dodge postanawia wydać na świat swój pierwszy samochód. Jest rok 1914, z linii produkcyjnych wyłania się pierwsze auto braci - Old Betsy - i mimo niezbyt olśniewającego sukcesu finansowego, rodzeństwo postanawia rozpocząć pracę nad kolejnym modelem. Tym razem samochodem ciężarowym. Krokiem milowym dla Dodge okazało się podpisanie kontraktu o współpracy z amerykańską armią na ciężarówki w różnej postaci. 

Marka została przejęta przez Chryslera w momencie śmierci obu braci, a po zakończeniu II wojny światowej, Dodge z przytupem powrócił do dynamicznego rozwoju. Lata 50 przyniosły zmiany i powstanie - kultowych do dzisiaj modeli - tak zwanych, amerykańskich krążowników szos. Politykę firmy kontynuowano, aż do lat 70. Ogromne, budzące podziw, zarówno pod względem wyglądu jak i dźwięku wydobywającego się z silnika, stały się mniej atrakcyjne i pożądane ze względu na kryzys paliwowy. A trzeba przyznać, że modele takie jak: Charger, Coronet R/T czy Challenger były niezwykle paliwożernymi maszynami. Współcześnie, Dodge jest producentem samochodów terenowych, osobowych, vanów oraz pick-upów. 

Koło dwumasowe w samochodach Dodge

Koła dwumasowe Dodge montowane są w praktycznie każdym nowym silniku diesel, a także coraz częściej i w samych silnikach benzynowych. Tak zwane koło zamachowe odpowiada za utrzymanie odpowiedniego komfortu podczas jazdy - neutralizuje wszelkie hałasy i wibracje upłynniając jednocześnie pracę silnika i eliminując szarpnięcia przy zmianie biegów. Gdy czeka nas wymiana tej części, możemy być pewni, iż cena koła dwumasowego nie będzie należeć do tych najbardziej przystępnych. Jednak odpowiednio o dwumasę dbając, jesteśmy w stanie zwiększyć jej żywotność.

Cena dwumasy nie zawsze musi być specjalnie wygórowana. Jednak, przy zakupie należy być czujnym i wybierać jedynie profesjonalne sklepy, gdyż wiele tańszych kół zamachowych jest częściami używanymi lub nieoryginalnymi zamiennikami. Koło dwumasowe Dodge znajdziemy, między innymi, w sklepie sprzegla24.pl


Koła dwumasowe i sztywne do Dodge z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do DODGEABARTH  <<     DODGE   >>    FORD USA