KOŁO DWUMASOWE DO CITROEN

Logo CITROENWybierz model CITROEN:

Zobacz ceny dwumas do Citroena

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Citroen

Citroën jest francuską marką produkującą samochody osobowe, ciężarowe oraz dostawcze, która wraz z marką Peugeot tworzą koncern PSA.

Historia marki Citroën

Przedsiębiorstwo w 1918 roku założył francuski inżynier Andre Gustave Citroën, który co ciekawe w trakcie podróżowania przez Polskę zakupił patent na sposób produkowania maszyny służącej do obróbki zębatych kół daszkowych. Logo marki nawiązuje do jej początków i symbolizuje zazębienie daszkowe.

Pierwszy samochód marki Citroën - model Typ A - został wdrożony do produkcji 28 maja 1919 roku. Samochód osiągnął ogromny sukces, w ciągu 2 tygodni po premierze zostało zamówionych ponad 16 tysięcy egzemplarzy.

W 1949 roku do masowej produkcji wszedł jeden z najbardziej kultowych modeli marki Citroën - 2CV. Oryginalny wygląd oraz prosta konstrukcja spowodowały, iż samochód zyskał ogromne grono zwolenników i produkowany był aż do 1990 roku. 

Samochody marki Citroën słyną z oryginalnych rozwiązań, takich jak np. zawieszenie hydropneumatyczne, które zostało poraz pierwszy zastosowane w modelu GS w 1970 roku.

Dla kogo skierowana jest oferta marki Citroën

 Marka Citroën produkuje zróżnicowany wachlarz samochodów zarówno osobowych jak i użytkowych. Pojazdy marki Citroën charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz odważną stylistyką. Koncern produkuje samochody zarówno miejskie jak i klasy średniej czy modne SUVy. Bez wątpienia oferta marki skierowana jest dla osób nie bojących wyróżniać się z tłumu i lubiących  nowoczesne, nieszablonowe rozwiązania, bez względu na to czy potrzebują małego miejskiego samochodu, nowoczesnego SUVa czy eleganckiego sedana.

Citroën - koła dwumasowe i zamachowe

Koło dwumasowe Citroën jest powszechnie stosowane we współczesnych samochodach tej marki. Zastosowanie koła dwumasowego zarówno w samochodach z silnikami wysokoprężnymi jak i benzynowymi wynika z wielu zalet jakie ze sobą niesie. Dzięki kołu dwumasowemu eliminowane są drgania na niskich obrotach silnika i szarpnięcia w momencie załączania sprzęgła w wyniku czego wydłużona zostaje żywotność skrzyni biegów oraz jej podzespołów takich jak synchronizatory. Zmniejszone zostaje także opóźnienie w trakcie dodawania gazu.

Niestety cena koła dwumasowego nie należy do najniższych. Koło zamachowe dwumasowe jest jednym z najdroższych podzespołów montowanych we współczesnych samochodach. Warto samodzielnie zakupić koło dwumasowe i dostarczyć je do warsztatu, dzięki czemu znacznie obniżymy koszty naprawy. Sklep  internetowy sprzegla24.pl oferuje najwyższej jakości koła dwumasowe oraz zamachowe w najbardziej atrakcyjnych na rynku cenach.


Koła dwumasowe i sztywne do Citroena z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz -10% na montaż.Często kupowane części do CITROENCHEVROLET  <<     CITROEN   >>    DAEWOO