CITROEN C3 PICASSO KOŁO DWUMASOWE

Logo CITROENWybierz silnik CITROEN C3 Picasso:

Zobaczy ceny dwumas do Citroena C3 Picasso
Sprzęgło dwumasowe – Citroen C3 Picasso

Citroen to francuska marka samochodów, obecna na rynku od 100 lat. Ze względu na estetyczny wygląd i zastosowane rozwiązania, pojazdy Citroena wielokrotnie stanęły na podium rankingów samochodów roku w różnych krajach. Są uważane za praktyczne, dobrze wyposażone i niedrogie auta rodzinne i użytkowe. Spośród najpopularniejszych modeli należy wymienić Saxo, Xsarę Picasso, C3, czy C5.

We wszechstronnej ofercie Citroena znajdziemy także model minivana C3 Picasso. Produkowany w latach 2008-2017, oferował on dwa typy przekładni, przedni napęd, oraz silniki benzynowe i diesla. Osiem wersji wyposażeniowych zawierało takie elementy, jak lampy doświetlające zakręty, czujniki deszczu i zmierzchu, aktywny tempomat i kurtyny powietrzne.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Citroenie C3 Picasso

Koło dwumasowe jest bardzo często spotykanym elementem w wielu pojazdach – w tym również w Citroenie C3 Picasso. Jako część intensywnie eksploatowana, po pewnym czasie może zacząć wykazywać oznaki mocnego zużycia, wskazujące na konieczność wymiany dwumasy. Objawami końcowego okresu jej żywotności będą:

  • wibracje, oraz hałasy od strony silnika,
  • szarpanie samochodu w trakcie ruszania,
  • nierówna praca jednostki napędowej,
  • utrudniona zmiana biegów.

Poza naturalnym zużyciem poszczególnych części, także błędy użytkowników mają istotny wpływ na trwałość koła dwumasowego.

Ceny dwumasy do Citroena C3 Picasso

Koszt nowego koła dwumasowego do Citroena C3 Picasso wynosi 1100-1500zł.

Citroen C3 Picasso – zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

Właściciele Citroena C3 Picasso mogą zdecydować się na kompleksowa wymianę sprzęgła z kołem dwumasowym. W sprzedaży dostępne są gotowe komplety, złożone z tarczy i docisku, koła, wysprzęglika oraz śrub. Wymiana tak przygotowanego zestawu jest znacznie tańsza, niż kupno pojedynczych elementów. Jest to ekonomiczne rozwiązanie również pod względem robocizny – ponoszony jest jednorazowy koszt usługi u mechanika. Zastosowanie nowych elementów niweluje ryzyko awarii w najbliższym czasie, pozwalając na dalszą bezproblemową eksploatację przez wiele tysięcy kilometrów.Często kupowane części do CITROEN C3 PicassoC3  <<     C3 Picasso   >>