KOŁO DWUMASOWE DO BMW

Logo BMWWybierz model BMW:

Zobacz ceny dwumas do BMW

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do BMW

Historia BMW jak każda historia wielkiej marki - ma w sobie kilka zaskakujących elementów. Zacznijmy od początku. W 1916 roku w Monachium powstaje firma "Bayerische Flugzeugwerke AG", co po polsku oznacza - Bawarskie Zakłady Lotnicze. Dopiero rok później nazwa zostaje zmieniona na Bayerische Motoren Werke, która pozostała do dziś. Koncern BMW podaje jako swoich założycieli Gustava Otto i Karla Rappa. Początkowo BMW nie produkowało samochodów, lecz silniki lotnicze. Siedem lat po otwarciu firmy rozpoczęła się produkcja motocykli, a dopiero w 1928 roku rozpoczęto produkcję samochodów. Pierwszym wypuszczonym na rynek pojazdem był "Dixi", stworzony na wzór angielskiego Austin Seven. Potem markę wzbogaciło BMW 326 i nowsze modele. Oczywiście w trakcie trwania II wojny światowej firma produkowała silniki do samolotów, a po zakończeniu wojny powrócono do produkcji samochodów. Wojna oznaczała problemy dla BMW - przejęto fabrykę firmy Brandenburgische Motorenwerke w Berlinie. Zniszczony został również zakład w Monachium, a fabryka w Eisenach przejęta została przez Związek Radziecki. 

Koła dwumasowe do BMW 

Koło dwumasowe ma nieco skomplikowaną budowę. Jak sama nazwa wskazuje składa się z dwóch mas - pierwotnej i wtórnej. Pierwotna strona przymocowana jest do wału korbowego i posiada zębaty wieniec, współpracujący z rozrusznikiem. Wtórna strona poza tym, że znajduje się na pierwotnej, to jest tam umieszczona przy użyciu łożysk osiowych i promieniowych. Jeśli potrzebujesz koło dwumasowe BMW, to dobrze trafiłeś. Na stronie sprzegla24.pl możesz kupić dwumasę w najlepszej cenie.

Nie da się ukryć, że koło dwumasowe BMW znacznie poprawia komfort jazdy, ograniczając drgania jednostki napędowej przy użyciu specjalnego tłumika. Warto więc zainwestować w tę część pojazdu i cieszyć się wygodną jazdą. 

BMW w latach 70. i 90. XX wieku

W latach 70. XX wieku w skład zarządu wstąpił Eberhad von Kuenheim, zaowocowało to wzrostem zysków koncernu nawet siedmiokrotnie. Osiągi finansowe przyczyniły się do tego, że w roku 1972 powstał popularny model z serii 5 - E12. Był to kolejny świetny krok, który pozwolił BMW osiągnąć duże zyski. Koniec lat 90. X wieku zaowocował powstaniem modelu X5, a potem X3 i nowa seria oznaczona numerem 1, która do dziś jest bardzo popularna.

BMW obecnie

BMW podobnie jak Audi, Ford czy Alfa Romeo to marka legendarna, która na stałe zapisała się w historii motoryzacji. Produkowane przez ten koncern samochody są najwyższej klasy, a popularności dodaje fakt, iż pojazdy tej marki są używane w sportach motorowych. Fani Roberta Kubicy pewnie doskonale kojarzą okres, w którym polski kierowca siedział za sterami BMW w Formule 1. Luksus, najnowsze technologie i dynamiczny rozwój sprawiają, że niemiecka marka dla wielu polaków stanowi spory wydatek finansowy. Mimo to jest bardzo popularna w naszym kraju. Poza tradycyjnymi samochodami w ofercie BMW znajdziemy również luksusowe SUV'y, samochody o charakterze typowo sportowym, a także motocykle - dla wszystkich fanów dwóch kółek. Warto wyróżnić również produkowany od 2013 roku elektryczny model i3. 


Koła dwumasowe i sztywne do BMW z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do BMWAUDI  <<     BMW   >>    CHEVROLET