AUDI A5 KOŁO DWUMASOWE

Logo AUDIWybierz silnik AUDI A5:

Zobaczy ceny dwumas do Audi A5
Sprzęgło dwumasowe do Audi A5

Audi to jeden z najpopularniejszych producentów samochodów osobowych oraz sportowych pochodzący z niemieckiej Bawarii. Firma należy obecnie do koncernu Volkswagen, niemniej jednak w przeszłości działała ona w pełni samodzielnie. Producent może poszczycić się bogatą historią oraz długimi korzeniami, jako że na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje on już od roku 1909. Jednym z jego najpopularniejszych dzieł jest znane na całym świecie Audi A5 - sportowe auto klasy Grand Tourer produkowane od roku 2007.

Objawy zużycia koła masowego w Audi A5

Choć pojazdy marki Audi słyną na całym świecie z niebywałej jakości wykonania, niestety nie mogą one ustrzec się od okresowych usterek, a tym samym kosztownych napraw. Wielu właścicielom  tych samochodów przyszło stawić czoła na przykład zużyciu koła dwumasowego, co z reguły wymaga szybkiej i nietaniej ingerencji mechanika. Skąd jednak możesz dowiedzieć się, że problem dotknął akurat dwumasy? Świadczą o tym następujące czynniki:

  • drżenie pedału sprzęgła
  • wibracje rozchodzące się po bryle auta
  • dziwne dźwięki pojawiające się podczas odpalania i gaszenia silnika, a także w czasie jazdy na biegu jałowym
  • uderzenia słyszalne w trakcie przyspieszania, głównie z niskich obrotów

Czy dostrzegłeś powyższe symptomy w trakcie eksploatacji swojego Audi A5? Jeśli tak, prawdopodobnie będziesz zmuszony zakupić nowe części oraz udać się do mechanika.

Ceny dwumasy do Audi A5

Wydatki związane ze zmianą koła dwumasowego nie należą do najniższych. Skoro jednak przyszło Ci już stanąć oko w oko z tym problemem, dobrze jest postawić na komponenty najwyższej klasy. Pozwoli Ci to uniknąć tego typu usterek przez kolejne lata. 

Ceny potrzebnych Ci części uzależnione są od ich jakości, generacji auta oraz wielkości dokonywanych zakupów. Twoje wydatki związane z ich nabyciem powinny jednak zmieścić się w następujących zakresach:

  • Komplet sprzęgła, dwumasy oraz pozostałych koniecznych elementów - 2000-3000 zł
  • Sprzęgło osobno - 800-1000 zł
  • Koło dwumasowe osobno - 1500-2500 zł

Na który wariant najlepiej jest się zatem zdecydować?

Audi A5 - zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym 

Audi A5 to bardzo popularne auto, dlatego też na rynku nie brakuje części mu dedykowanych. W tym miejscu należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że jedynym opłacalnym rozwiązaniem w przypadku awarii dwumasy, jest nabycie oraz wymiana całego zestawu, wraz ze sprzęgłem oraz pozostałymi komponentami. Dzięki temu poczynisz znaczne oszczędności, i to nie tylko na samych zakupach. Instalując pełen komplet nowych części zapłacisz również znacznie mniej za pracę mechanika! Co więcej, tak kompleksowe podejście do usunięcia usterki zminimalizuje do zera ryzyko wystąpienia podobnego problemu przez wiele następnych lat. Życzymy powodzenia!

Koła dwumasowe i sztywne do Audi A5 z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do AUDI A5A4 Allroad  <<     A5   >>    A5 Sportback