KOŁO DWUMASOWE DO ALFA ROMEO

Logo ALFA_ROMEOWybierz model ALFA ROMEO:

Zobacz ceny dwumas do Alfy Romeo

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Alfa Romeo

W 1906 roku Alexandre Darracqu zakłada fabrykę samochodów, która szybko popada w problemy finansowe, po czym przejmuje ją grupa przedsiębiorców. Przedsiębiorcy nazywają fabrykę "Anonima Lombarda Fabbrica Automobili", co jeśli wziąć pod uwagę tylko pierwsze litery każdego wyrazu, oznacza ALFA. Po jakimś czasie przedsiębiorstwem zaczyna kierować Nicola Romeo, który dodaje drugi człon do nazwy, używając swojego nazwiska. I tym właśnie sposobem na rynku pojawia się Alfa Romeo, legendarna już dziś włoska marka samochodów.

To, co najbardziej przykuwa uwagę wszystkich fanów Alfy, to przepiękne logo zaprojektowane i stworzone przez Romano Cattaneo. Czerwony krzyż na logo oznacza flagę Mediolanu, natomiast zielony wąż połykający dziecko, jest herbem rodziny Visconti. Visconti to ród arystokracji włoskiej, wywodzący się od Ottona, będącego zasłużonym rycerzem I wyprawy krzyżowej.

Koła zamachowe do Alfy Romeo

Zanim przejdziemy do dalszej części historii dotyczącej tej zacnej marki, kilka słów na temat kół zamachowych dwumasowych. Nie ma wielkiej różnicy pomiędzy zwykłym kołem zamachowym a kołem dwumasowym. Zarówno jedno, jak i drugie ma skomplikowaną konstrukcję. Prawidłowe działanie koła jest ważne, ze względu na komfort jazdy i tłumienie drgań na małych obrotach. Za tłumienie drgań odpowiada tłumik umieszczony pomiędzy masą pierwotną i wtórną. Dlatego właśnie ważne jest sprawne koło dwumasowe, Alfa Romeo to solidna włoska marka, jednak jak każda inna, wymaga od czasu do czasu małych napraw - w tym wymiany koła na nowe.

Ponadto sprawne koło dwumasowe może wydłużyć żywotność skrzyni biegów i to kolejny powód, dla którego warto wymienić koło dwumasowe, Alfa Romeo to samochody mające piękny design, jednak bez sprawnych kół, nawet najładniejszy wygląd nie będzie cieszył właściciela. Dwumasę w niskiej cenie mogą państwo znaleźć w sklepie sprzegla24.pl.

Pierwsze samochody i pierwsze sukcesy

Po czterech latach od stworzenia fabryki samochodów przez Alexandre Darracqu, Alfa Romeo rozpoczyna produkcję pierwszego samochodu. Model 24 HP powstaje w 300 egzemplarzach i jest wyposażony w nowoczesny jak na tamte czasy silnik o mocy 42 KM, rozpędzający pojazd do nawet 115 km/h. Jak na rok 1910, było się czym chwalić. Potem przyszedł czas na produkcję pierwszego samochodu sportowego "40-60 HP", który okazał się dużym sukcesem. Wygrał rajd Parma-Bercetto w 1913 roku, a w latach 1920-1921 wygrał również wyścigi na torze Mugello w pobliżu Florencji. Cztery lata od produkcji pierwszego modelu marki "24 HP", powstaje projekt Alfa Grand Prix, a nad marką pieczę zaczyna sprawować wspomniany już Nicola Romeo. Przed wybuchem II wojny światowej prezentowany jest model 158, określany jako Alfetta, który potem zdobywa tytuł mistrzowski F1 (1950). Po kolejny licznych sukcesach i nowych modelach sportowych samochodów w 1986 roku z powodu problemów finansowych marka zostaje sprzedana grupie fiata.

Koniec lat 90. XX wieku i kolejne sukcesy marki

Pod koniec lat 90. XX wieku model 156 zdobywa tytuł Car of the Year 1998, natomiast na początku XXI wieku ten sam tytuł zdobywa Alfa 147. Alfa Romeo słynie z pięknego designu samochodów, które trafiają w gusta najmłodszych fanów samochodów sportowych. Warto wspomnieć, że przy okazji gry Need For Speed Carbon, mogliśmy zagrać jednym z najpiękniejszych modeli marki - Alfa Romeo Brera, podobne możliwości dawała gra Test Drive Unilimited. 


Koła dwumasowe i sztywne do Alfy Romeo z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz -10% na montaż.Często kupowane części do ALFA ROMEO  <<     ALFA ROMEO   >>    AUDI